2006

Upper page: Tävlingsresultat

Handen Open 2006 Omgång 1

Bana Skytt Förening Resultat
1 Max lennaard Lidingö Ssk 134
2 Stefan Norengård Mälarhöjdens Ps 168
3 Kenneth Arnesén Elitskyttesällskapet 165
4 Taylan Inal Borgens Skg 173
5 Nisse Hallander Nynäshamns Apk 163
6 Andreas Ibsen Handens Psk 0
7 Mats Berkler Elitskyttesällskapet 190
8 Susanne Larsson Katarina Psf 0
9 Peter Lindqvist Bj. Handens Psk 179
10 Stefan Wickström Handens Psk 179
11 Robert Råsbo Råsbo Psk 178
12 Patrik Ålander Örlogsberga Skf 177
13 Lennart Rehnström Upplands Väsby Psk 0
14 Per Starell Bromma Pk 184
15 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 193
16 Anders Friberg Örebro Pssk 188
1 Benny Bostedt Nynäshamns Apk 175
2 Anders Atterberg Össeby Pk 185
3 Torbjörn Ericsson Telia If Sthlm 177
4 Emil Jankovic Atlas Copco Pk 180
5 Tommy Mellberg SAPK 191
6 Benno Wickström Handens Psk 157
7 Conny Bergström Lövsta Skf 152
8 Arne Betzén Ballongbergets Skf 178
9 André Starell Bromma Pk 184
10 WO 0
11 Lars Erik Myrberg Nynäshamns Apk 186
12 Jonas Olsson Nynäshamns Apk 170
13 Hans Carlström Lidingö Ssk 166
14 Lennart Dahlberg Bromma Pk 185
15 Jörgen Berg Össeby Pk 0
16 Leif Hansson Nynäshamns Apk 169
1 Anders Turebrand Atlas Copco Pk 182
2 Christer Westin Handens Psk 183
3 Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps 186
4 Adam Ström Handens Psk 0
5 Anne Mari Virtanen Katarina Psf 185
6 Robert Wetterstrand Nynäshamns Apk 169
7 Jenny Brännström Atlas Copco Pk 179
8 Mattias Hällgren Pk Svea Ing 1 182
9 Daniel Sallros Nynäshamns Apk 179
10 Björn Frantzén SAPK 0
11 Johan Strand Åby Sk 175
12 Peter Kowalski Borgens Skg 178
13 Stefan Carleblom Tyresö Skf 170
14 Rickard Björkviken Nynäshamns Apk 185
15 Timucin Inal Borgens Skg 184
16 WO 0
1 Alf Lundgren Handens Psk 161
2 Mikael Andersson Södertälje Pk 176
3 Anders Bild Mälarhöjdens Ps 173
4 Mikael Hedlund Lunda Skf 156
5 Per Karlsson Nynäshamns Apk 168
6 Jens Carlsson Örebro Pssk 184
7 Jörgen Björnlund Handens Psk 119
8 Alexander Mandusic Södertälje Pk 174
9 WO 0
10 Peter Siegel Katarina Psf 189
11 Anders Eriksson Nynäshamns Apk 187
12 Anders Svensson Lidingö Ssk 130
13 Paula Janver Katarina Psf 0
14 Johan Högfeldt Katarina Psf 0
15 Tobias Larsson Atlas Copco Pk 186
16 Caroline Carlström Lidingö Ssk 174

Handen Open 2006 Omgång 2

Bana Skytt Förening Resultat
1 Stefan Norengård Mälarhöjdens Ps 0
2 Taylan Inal Borgens Skg 175
3 Nisse Hallander Nynäshamns Apk 173
4 Mats Berkler Elitskyttesällskapet 192
5 Peter Lindqvist Bj. Handens Psk 183
6 Robert Råsbo Råsbo Psk 177
7 Per Starell Bromma Pk 176
8 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 187
9 Anders Atterberg Össeby Pk 191
10 Emil Jankovic Atlas Copco Pk 183
11 Tommy Mellberg SAPK 191
12 Arne Betzén Ballongbergets Skf 179
13 André Starell Bromma pk 171
14 Lars Erik Myrberg Nynäshamns Apk 187
15 Lennart Dahlberg Bromma Pk 182
16 Leif Hansson Nynäshamns Apk 173
1 Christer Westin Handens Psk 0
2 Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps 183
3 Anne Mari Virtanen Katarina Psf 186
4 Mattias Hällgren Pk Svea Ing 1 185
5 Daniel Sallros Nynäshamns Apk 176
6 Peter Kowalski Borgens Skg 174
7 Rickard Björkviken Nynäshamns Apk 179
8 Timucin Inal Borgens Skg 185
9 Mikael Andersson Södertälje Pk 183
10 Anders Bild Mälarhöjdens Ps 182
11 Jens Carlsson Örebro Pssk 187
12 Alexander Mandusic Södertälje Pk 178
13 Peter Siegel Katarina Psf 186
14 Anders Eriksson Nynäshamns Apk 178
15 WO 0
16 Tobias Larsson Atlas Copco Pk 186

Handen Open 2006 Omgång 3

Bana Skytt Förening Resultat
1 Taylan Inal Borgens Skg 177
2 Mats Berkler Elitskyttesällskapet 182
3 Peter Lindqvist Bj. Handens Psk 177
4 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 191
5 Anders Atterberg Össeby Pk 0
6 Tommy Mellberg SAPK 193
7 Lars Erik Myrberg Nynäshamns Apk 186
8 Lennart Dahlberg Bromma Pk 174
9 Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps 192
10 Anne Mari Virtanen Katarina Psf 190
11 Daniel Sallros Nynäshamns Apk 176
12 Timucin Inal Borgens Skg 181
13 Mikael Andersson Södertälje Pk 172
14 Jens Carlsson Örebro Pssk 192
15 Peter Siegel Katarina Psf 182
16 Tobias Larsson Atlas Copco Pk 186

Handen Open 2006 Omgång 4

Bana Skytt Förening Resultat
5 Mats Berkler Elitskyttesällskapet 177
6 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 188
7 Tommy Mellberg SAPK 193
8 Lars Erik Myrberg Nynäshamns Apk 188
9 Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps 183
10 Timucin Inal Borgens Skg 180
11 Jens Carlsson Örebro Pssk 187
12 Tobias Larsson Atlas Copco Pk 185

Handen Open 2006 Omgång 5

Bana Skytt Förening Resultat
7 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 192
8 Tommy Mellberg SAPK 188
9 Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps 185
10 Jens Carlsson Örebro Pssk 189


Handen Open 2006 Omgång 6

Bana Skytt Förening Resultat
8 Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk 187
9 Jens Carlsson Örebro Pssk 186

1:a Pris: Thomas Dahlberg      Atlas Copco Pk
2:a Pris: Jens Carlsson   Örebro Pssk
3:e Pris: Tommy Mellberg  SAPK
4:e Pris: Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps

—————————————————-

Resultat Tjejskottet 6/5 2006.
1. Anne Mari Virtanen, Katarina Psf 49,47,47,49,47,48,48=335 p + 45,49,48=477 p S
2. Monica Brunkvist, Södertälje Pk 47,47,45,49,44,48,49=329 p + 49,47,49=474 p B
3.Maria Erngrund, Salems Pk 48,46,45,49,47,48,48=331 p + 46,47,46=470 p S
4. Ulrika Hammarström, Mälarhöjdens Ps 45,50,46,45,46,47,48=327 p + 45,44,46=462 p B
5. Susanne Larsson, Katarina Psf 43,46,48,44,46,46,48=321 p + 45,43,46=455 p B
6. Inger Nygård, Ballongbergets Skf 41,46,47,44,45,43,42=308 p + 43,45,47=443 p
7. Maria Pihl, Pk Svea Ing 1 43,46,41,46,44,45,48=313 p + 43,42,43=441 p
8. Eva Berggren, Pk Svea Ing 1 45,45,45,44,41,43,46=309 p + 41,38,40=428 p
9. Gunilla Karlsson, Södertälje Pk 45,39,44,40,42,45,42=297 p + 39,44,41=421 p
10. Madelene Berg, Pk Svea Ing 1 43,43,44,40,39,43,44=295 p + 42,42,41=420 p
11. Terese Mickols, Roslagens Pistolskyttar 40,39,44,41,42,41,45=292 p
12. Lise-Lotte Sannefjordh, Stockholms Amatör För. 42,36,41,44,43,41,41=288 p
13. Kerstin Andersson, Södertälje Pk 39,38,45,43,41,40,38=284 p
14.Kickie Svedberg, Handens Psk 42,37,46,41,35,41,38=280 p
15. Ewa Löfstedt, Lidingö Ssk 40,45,37,41,39,39,31=272 p
16. Viktoria Jensen, Roslagens Pistolskyttar 46,40,37,33,30,38,37=261 p
17. Maria Eng, Pk Svea Ing 1 13,32,28,37,32,31,38=211 p

Lagresultat:
1.Katarina Psf/Mälarhöjdens Ps ,Anne Mari V 335 p,Susanne L 321 p,Ulrika H 327 p Totalt: 983 p
2. Pk Svea Ing 1 , Eva B 309 p,Maria P 313 p,Madelene B 295p Totalt: 917 p
3. Södertälje Pk , Gunilla K 297p, Kerstin A 284p, Monica B 329p Totalt: 910p

Nyhet 2006.Tjejskottet ingår i en cuptävling med Blomskottet,Össeby Pk och
Tjejträffen,Södertälje Pk.Resultatet ifrån grundomgången räknas ihop ifrån
alla tre tävlingarna.Så på Tjejträffen i Södertälje vet vi vem som vann Tjejcupen.

Tjejcupen efter 1 deltävling.
1. Anne Mari Virtanen Katarina Psf 335p
2. Maria Erngrund Salems Pk 331p
3. Monica Brunkvist Södertälje Pk 329p
4. Ulrika Hammarström Mälarhöjdens Ps 327p
5. Susanne Larsson Katarina Psf 321p
6. Maria Pihl Pk Svea Ing 1 313p
7. Eva Berggren Pk Svea Ing 1 309p
8. Inger Nygård Ballongbergets Skf 308p
9. Gunilla Karlsson Södertälje Pk 297p
10. Madelene Berg Pk Svea Ing 1 295p
11. Terese Mickols Roslagens Pistolskyttar 292p
12. Lise-Lotte Sannefjordh Stockholms Amatör Förening 288p
13. Kerstin Andersson Södertälje Pk 284p
14. Kickie Svedberg Handens Psk 280p
15. Ewa Löfstedt Lidingö Ssk 272p
16. Viktoria Jensen Roslagens Pistolskyttar 261p
17. Maria Eng Pk Svea Ing 1 211p

Teckenförklaring: S= Standardmedalj Silver, B= Standardmedalj Brons

Glasblocket(Standardpistol) 16/5-06.
1. Adam 557 p (187+183+187) 48,44,46,49,48,44,46,45,46,47,48,46
2. Affe 538p (177+184+177) 42,45,44,46,44,47,48,45,44,48,44,41
3. Dennis 537p (184+174+179) 48,48,43,45,46,44,45,39,44,47,42,46
4.Kickie. 520p (173+171+176) 41,42,46,44,37,43,47,44,44,44,45,43
5. Jörgen 510p (173+165+172) 41,45,44,43,45,32,44,44,41,44,43,44
6. Mats 504p (163+180+161) 30,42,45,46,45,45,43,47,42,43,37,39
7. Peter Li. B. 503p (191+148+164) 47,49,47,48,44,46,10,48,44,47,38,35
8. Kari 393p (117+152+124) 35,38,43,41,42,40,27,43,36,33,27,28
9. Peter Sö.264 p (83+149+32) 44,39,0,0,36,39,32,42,0,0,0,32

KM Standardpistol 23/5-06.
1. Adam 191+183+179=553 47,47,48,49,44,47,45,47,46,45,41,47
2. Tomas 189+180+177=546 46,48,47,48,46,46,49,39,46,47,46,38
3. Dennis 185+179+174=538 46,46,47,46,48,40,45,46,38,45,46,45
4. Peter N. 185+171+177=533 45,47,47,46,44,46,31,50,44,45,49,39
5. Alf 180+168+177=525 47,38,43,48,43,45,35,45,44,45,43,45
6. Jörgen 180+174+167=521 47,42,46,45,42,41,16,45,42,48,38,39
7. Stefan W. 186+163+168=517 45,47,47,47,40,39,40,42,41,43,45,39
8. Pelle 46+95+92=233 11,6,19,10,19,28,29,19,21,11,32,28

KM i Precision 6/6-06
1.Mattias Lj.47,48,48,48,48,48,48=335 47,48,50=480 p
2. Peter Li B 47,42,48,48,48,44,47=324 47,48,50=469 p
3. Peter Lj. 45,47,45,47,46,47,48=325 48,47,48=468 p
4. Kjelle 44,46,45,43,46,46,45=315 44,46,45=450 p
5. Adam 44,46,45,47,44,46,45=317 44,43,45=449 p
6. Affe 45,47,44,46,38,47,43=310 42,37,44=433 p
7. Dennis 37,43,39,41,46,44,43=293 46,45,47=431 p
8. Peter N.42,43,42,43,46,43,44=303 43,43,35=424 p
9. Stefan W. 41,40,45,47,44,40,35=292 40,44,46=422 p
10. Richard 42,45,44,43,37,43,44=298 43,40,41=422 p
11. Kari 40,42,46,41,39,38,37=283 38,41,39=401 p
12. Kickie 30,42,45,35,43,35,42=272 42,44,42=400 p
13. Jörgen 40,39,39,38,38,38,40=272 36,43,40=391 p

GrovAcupen deltävling 1 060610 Sanda.
1. Kjelle 47,47,46,50,47,45= 282 p
2. Mats 38,34,30,43,40,38= 223 p
3. Richard T.26,36,38,37,42,42=221 p
4. Peter N. 39,39,31,35,36,36=216 p
5. Adam 31,30,34,41,38,39=213 p
6. Affe 33,27,28,41,49,33=211 p
7. Jörgen 22,28,26,33,32,33=174 p
8. Kickie 23,23,21,6,31,28=132 p

Tennbucklan VP (Sportpistol) 13/6-06.
1. Adam 530 p (253+277) 40,41,45,44,43,40,44,49,45,45,48,46
2. Peter Li B. 525p (279+246) 47,47,47,44,47,47,37,42,43,42,39,43
3. Thomas 506p (281+225) 45,46,46,47,50,47,36,41,44,38,43,23
4. Richard T. 504p (250+254) 39,37,45,45,44,44,42,43,43,43,39,40
5. Stefan W,484p (250+234) 37,43,42,42,39,47,38,34,40,41,40,41
6. Dennis 475p (248+227) 35,44,44,40,41,44,31,38,37,40,38,43
7. Kari 436p (230+206) 33,35,43,40,39,40,26,37,38,37,38,30
8. Andreas N.373p (190+183) 9,39,29,27,42,44,33,33,20,20,39,38

KM Sportpistol 20/6-06.
1. Affe 545 p (276+269) 45,45,47,47,47,45,47,36,47,47,44,48
2. Kickie 529p (262+267) 44,42,44,43,45,44,41,44,47,46,45,44
3. Thomas 524p (274+250) 43,47,47,47,44,46,43,36,46,45,35,45
4. Jörgen 495p (247+248) 43,38,37,37,46,46,44,41,43,36,39,45
5. Dennis 485p (233+252) 32,39,40,42,35,45,35,42,45,45,40,45
6. Nils-Olof 434p (212+222) 26,35,35,37,47,32,36,41,38,42,35,30
7. Andreas N. 416p (212+204) 36,37,37,32,31,39,44,28,26,34,37,35

KM Grovpistol 9/9 2006.
1. Kickie 472p 240+232p (Prec. 42,39,42,38,42,37=240+Snabb. 36,44,39,31,40,42=232)
2. Peter N.425p 238+187p (Prec. 39,41,39,41,36,42=238+Snabb. 28,13,42,30,35,39=187)
3. Richard T.424p 218+206p (Prec. 29,41,33,33,38,44=218+Snabb. 31,36,26,37,40,36=206)
4. Mats 417p 213+204p (Prec. 32,30,39,40,33,39=213+Snabb. 36,41,44,16,35,32=204)
5. Jörgen. 340p 144+196p (Prec. 25,31,17,19,24,28=144+Snabb. 38,25,37,24,39,33=196)

KM i Fält vapengrupp A, 10/9-2006 på Lövsta.
1. Adam resultat 23/18 , 10p 3,5,3,2,4,1,3,2
2. Mats resultat 14/13 , 5p 2,2,2,2,3,2,0,1
3. Alf resultat 12/10 , 6p 2,0,3,0,0,4,1,2
4. Kickie resultat 10/9 , 4p 2,0,1,3,0,1,0,3
5 . Peter N. resultat 9/9 , 2p 1,1,1,1,2,0,1,2

KM i Fält vapengrupp C, 17/9-2006 på Höstsaluten-Salem.
1. Adam resultat 48/29 , 23p 6/3,6/5,4/3,4/3,4/2,6/5,6/3,6/3,6/2
2. Kickie resultat 43/27 , 8p 6/3,5/4,6/5,5/3,5/2,5/4,4/2,2/2,5/2
3. Peter N.resultat 40/26 , 16p 5/3,6/5,5/4,3/2,3/2,4/4,5/2,5/3,4/1
4. Birgitta resultat 37/25 , 17p 5/3,6/5,5/4,0/0,5/2,5/4,3/2,4/3,4/2
5. Mats resultat 35/23 , 18p 1/1,4/3,4/3,4/3,5/2,5/4,4/3,3/2,5/2
6. Alf resultat 22/16 , 9p 3/2,2/2,4/3,1/1,1/1,3/3,4/2,0/0,4/2

KM i Fält vapengrupp R, 24/9-2006 Össeby.
1. Mats resultat 29/18 , 7p 3,2,4,4,6,2,3,5
2. Adam resultat 28/14 , 2p 0,1,3,5,6,4,5,4
3. Peter N. resultat 26/16 , 10p 2,1,2,6,3,4,4,4
4. Kickie resultat 26/14 , 6p 6,1,2,3,5,4,1,4
5. Alf resultat 20/16 , 1p 2,1,4,1,3,2,3,4

GrovAcupen deltävling 2 061024 Sanda.
1. Kjelle 44,47,46,43,45,43= 268 p
2. Stefan 42,45,42,33,34,39=235 p
3. Richard T. 31,38,33,35,41,43=221 p
4. Peter N. 42,24,38,43,38,35=220 p
5. Affe 33,33,37,44,34,36=217 p
6. Jörgen 36,36,36,37,34,22=201 p
7. Adam 17,27,40,30,36,34=184 p

Efter två deltävlingar

1. Kjelle 268+282=550 p
2. Richard 221+221=442 p
3. Peter N. 220+216=436 p
4. Affe 217+211=428 p
5. Adam 184+213=397 p
6. Jörgen 201+174=375 p
7. Stefan 0+235=235 p
8. Mats 223+0=223 p
9. Kickie 132+0=132 p

KM i Magnum 21/10 2006.
1. Richard 507p (167+193+147)
2. Adam 450p (140+182+128)
3. Alf 447p (111+186+150)
4. Melissa 429p (132+141+156)
5. Peter 419p (95+174+150)

Klubbtävling i poängfält 28/10-06.
Vpgr.A
1. Mats resultat, 52p, 34 träff/18 figurer, 39p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,5/2,2/2,5/4)
2. Melissa resultat, 42p, 27 träff/13 figurer, 23p i poängmålet.(6/2,4/3,5/2,3/2,5/2,1/1,3/3)
3. Birgitta. resultat, 41p, 25 träff/16 figurer, 11p i poängmålet.(4/2,4/2,5/2,3/2,3/2,3/3,3/3)
4. Peter N.resultat, 37p, 25 träff/12 figurer, 25p i poängmålet.(5/2,5/2,5/2,3/3,5/2,0/0,2/1)

Vpgr.C
1 . Adam resultat, 64p, 41 träff/23 figurer, 55p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,5/4,6/4)
2 . Alf resultat, 64p, 41träff/23 figurer, 39p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,5/4,6/4)
3 . Kickie resultat, 58p, 37träff/21 figurer, 45p i poängmålet.6/2,6/3,6/2,4/4,5/2,5/4,5/4)
4 . Peter resultat, 58p, 38träff/20 figurer, 44p i poängmålet.6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,3/2,6/4)
5 . Birgitta resultat, 57p, 36träff/21 figurer, 33p i poängmålet.(6/2,6/3,5/2,4/4,6/3,4/4,5/3)
6 . Mats resultat, 52p, 34träff/18 figurer, 36p i poängmålet.(5/1,6/3,6/2,5/4,5/2,4/4,3/2)
7 . Andreas resultat, 48p, 29 träff/18 figurer, 14p i poängmålet.(5/2,4/3,6/2,3/3,4/3,3/3,4/3)
8. Melissa resultat, 45p, 31 träff/14 figurer, 22p i poängmålet.(5/1,4/2,6/2,5/3,5/2,0/0,6/4)

Vpgr.R
1. Mats resultat, 51p, 33 träff/18 figurer, 29p i poängmålet.(6/2,5/3,6/2,5/4,4/2,2/2,5/3)
2. Birgitta resultat, 41p, 26 träff/15 figurer, 19p i poängmålet.(4/2,4/3,6/2,1/1,5/2,3/3,3/2)
3. Peter N. resultat, 30p, 20 träff/10 figurer, 18p i poängmålet.(3/1,2/2,5/2,2/1,4/1,1/1,3/2)

Klubbtävling i poängfält 4/11-06.
Vpgr.A
1. Stefan resultat, 53p, 35 träff/18 figurer, 30p i poängmålet.(4/2,5/3,5/2,3/2,5/2,5/4,3/2,5/3)

Vpgr.B
1. Adam resultat, 62p, 40 träff/22 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,3/2,4/3,3/2)

Vpgr.C
1. Peter N. resultat, 69p, 44 träff/25 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,4/4,5/4,6/3)
2. Mats resultat, 67p, 43träff/24 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,5/4,4/3,5/3)
3. Kickie resultat, 63p, 42träff/21 figurer, 26p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,6/3,4/3,4/2,6/3)
4. Adam resultat, 61p, 40träff/21 figurer, 57p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,6/3,4/3,5/3,3/2)
5. Birgitta resultat, 59p, 37träff/22 figurer, 41p i poängmålet.(5/2,5/3,6/2,3/3,6/3,3/3,6/3,4/3)
6. Kari resultat, 56p, 35träff/21 figurer, 20p i poängmålet.(4/2,4/2,5/2,2/2,3/2,5/4,6/4,4/3)
7. Stefan resultat, 53p, 34 träff/19 figurer, 53p i poängmålet.(6/2,5/3,6/2,5/4,6/3,0/0,2/2,4/3)
8. Nils-olov resultat, 49p, 39 träff/10 figurer, 25p i poängmålet.(4/1,6/1,6/1,6/1,4/1,2/1,6/1,5/3)
9. Melissa resultat, 47p, 27 träff/20 figurer, 25p i poängmålet.(5/2,3/3,6/2,5/4,4/2,1/1,4/3,3/2)

Vpgr.R
1. Mats resultat, 59p, 38 träff/21 figurer, 23p i poängmålet.(6/2,4/2,6/2,4/3,6/3,5/4,3/2,4/3)
2. Kickie resultat, 58p, 37 träff/21 figurer, 37p i poängmålet.(5/2,6/3,5/2,5/2,4/,0/0,6/3,6/3)
3. Peter N. resultat, 40p, 26 träff/14 figurer, 21p i poängmålet.(3/2,4/2,3/1,2/1,6/2,1/1,4/3,3/2)
4. Birgitta resultat, 36p, 24 träff/12 figurer, 20p i poängmålet.(4/2,4/2,4/2,3/3,4/1,2/2,0/0,3/2)

Vpgr.Gäst C
1. Lars resultat, 70p, 45 träff/25 figurer, 45p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,5/4,6/4,5/3)
Varv 2
1. Lars resultat, 74p, 47 träff/27 figurer, 64p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,6/5,6/4,5/3)

Klubbtävling i poängfält 12/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat, 31 träff/19 figurer, 15p i poängmålet.(6/2,5/2,4/2,4/4,6/3,2/2,3/3,1/1)

Vpgr.C
1. Peter N. resultat, 45 träff/27 figurer, 24p i poängmålet.(6/2,6/3,6/3,5/5,6/3,5/5,6/4,5/2)
2. Adam resultat, 44träff/27 figurer, 27p i poängmålet.(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,5/3,5/3)
3. Stefan resultat, 37träff/23 figurer, 17p i poängmålet.(6/2,4/2,6/3,3/2,6/3,5/5,4/3,5/3)
4. (Adam varv 2) resultat, 43träff/25 figurer, 22p i poängmålet.(6/2,6/3,5/2,6/5,5/2,4/4,5/4,6/3)

Vpgr.R
1. Nils-olov resultat, 31 träff/9 figurer, 19p i poängmålet.(5/1,6/3,0/0,1/1,6/1,4/1,4/1,5/1)

Klubbtävling i poängfält 19/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat 61 poäng , 40 träff/21 figurer, 35p i poängmålen(6/2,6/3,5/2,6/5,6/3,3/3,5/3,3/2)
2. Adam resultat 56 poäng 36 träff/20 figurer 25p i poängmålen(6/2,6/3,4/2,3/2,3/1,3/3,6/4,5/3)

Vpgr.C
1. Peter N. resultat 72poäng, 45 träff/27 figurer, 44p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,5/3)
2. Adam resultat 68poäng, 43träff/25 figurer, 44p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,3/3,5/3,5/3)
3. Andreas resultat 67poäng, 41träff/26 figurer, 26p i poängmålen(4/2,6/3,5/2,5/5,4/1,6/6,6/4,5/3)
4. Affe resultat 63poäng, 40träff/23 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,0/0,4/1,6/3,6/6,6/4,6/3)
5. Stefan resultat 57poäng, 35träff/22 figurer, 30p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,1/1,6/3,3/3,6/4,3/3)
6. (Stefan varv 2) resultat 71poäng, 45träff/26 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,4/4,6/4,6/3)
7. (Andreas varv 2) resultat 63poäng, 39träff/24 figurer, 26p i poängmålen(6/2,5/3,5/3,6/5,5/2,4/4,5/3,3/2)

Klubbtävling i poängfält 26/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat 63 poäng , 39 träff/24 figurer, 37p i poängmålen(6/2,6/3,3/1,4/3,6/3,5/5,6/4,3/3)

Vpgr.C
1. Adam resultat 75poäng, 47 träff/28 figurer, 48p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,6/6,6/4,6/3)
2. Alf resultat 74poäng, 46träff/28 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,5/3,5/3)
3. Stefan resultat 73poäng, 46träff/27 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,6/3)
4. Peter N. resultat 72poäng, 45träff/27 figurer, 36p i poängmålen(6/2,5/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,6/3)
5. Andreas resultat 63poäng, 41träff/22 figurer, 32p i poängmålen(6/2,6/3,5/2,5/4,5/2,3/3,6/4,5/2)
6. (Stefan varv 2) resultat 77poäng, 48träff/29 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,6/4,6/3)

Vpgr. R
1. Alf resultat 62 poäng , 39 träff/23 figurer, 22p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,4/3,4/2,3/3,6/4,6/3)
2. Adam resultat 44 poäng , 29 träff/15 figurer, 12p i poängmålen(6/2,3/2,6/3,2/1,4/1,1/1,2/2,5/3)

Klubbtävling i poängfält 3/12-06.
Vpgr.C
1. Stefan resultat 75poäng, 46 träff/29 figurer, 47p i poängmålen(5/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,6/4,5/3)
2. Peter N.resultat 71poäng, 45träff/26 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,5/2,6/6,5/3,6/3)
3. Adam resultat 69poäng, 43träff/26 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,4/4,5/2,6/6,5/4,5/2)
4. Stickan resultat 64poäng, 40träff/24 figurer, 30p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,4/3,5/2,5/5,5/3,5/3)
5. Thomas resultat 64poäng, 41träff/23 figurer, 24p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,2/2,5/3,5/3)
6. Mellissa resultat 59poäng, 38träff/21 figurer, 26p i poängmålen(5/2,5/3,4/1,3/2,6/3,4/4,5/3,6/3)
7. Andreas resultat 56poäng, 36träff/20 figurer, 29p i poängmålen(6/2,5/3,5/2,5/4,3/2,2/2,5/3,5/2)
8. Adam (varv2) resultat 73poäng, 46träff/27 figurer, 45p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,6/6,5/3,6/3)
9. Stefan (varv2) resultat 66poäng, 42träff/24 figurer, 45p i poängmålen(4/1,6/3,6/3,5/4,5/2,4/4,6/4,6/3)
10. Mellissa (varv2) resultat 65poäng, 41träff/24 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,2/2,5/3,5/3)
11. Peter N. (varv2) resultat 59poäng, 38träff/21 figurer, 31p i poängmålen(6/2,6/3,4/1,4/3,6/3,3/3,6/4,3/2)

Vpgr. R
1. Stickan resultat 38 poäng , 22 träff/16 figurer, 4p i poängmålen(3/1,2/2,3/2,3/2,4/2,4/4,2/2,1/1)

9/12 Skinkskjutningen

Station 1 Station 2 Station 3 Station 4 Totaltid Placering
Tid Tillägg Tid Tillägg Tid Tillägg
Rickard 8,19 20 28,19 6,81 10 16,81 46 10 0 10 101 95,22 10
Peter N 9,25 10 19,25 11,91 20 31,91 44 9 0 9 104,16 92,06 10
Affe 7,91 10 17,91 11,66 20 31,66 48 11 0 11 108,57 87,65 10
Christer 9,47 0 9,47 14,19 40 54,19 34 10 10 20 117,66 78,56 10
Peter I 9,25 10 19,25 12,47 0 12,47 45 13 30 43 119,72 76,5 10
Kjelle 7,15 10 17,15 6,53 20 26,53 40 9 30 39 122,68 73,54 10
Jugge 6,68 30 36,68 8,03 20 28,03 42 10 10 20 126,71 69,51 10
Stefan 8,84 20 28,84 11,97 30 41,97 43 8 20 28 141,81 54,41 10
Adam 7,72 10 17,72 11,19 30 41,19 45 12 30 42 145,91 50,31 10
Kickie 10,28 10 20,28 10,75 10 20,75 46 10 50 60 147,03 49,19 9
Gittan 9,09 20 29,09 13,09 20 33,09 38 8 40 48 148,18 48,04 8
Mats 11,59 40 51,59 13,78 30 43,78 39 12 20 32 166,37 29,85 6
Kari 7,16 20 27,16 9,32 30 39,32 46 8 49 57 169,48 26,74 5
Mellissa 10,22 10 20,22 14,69 50 64,69 49 9 40 49 182,91 13,31 3
Andreas 7,88 50 57,88 12,34 50 62,34 36 10 30 40 196,22 Vinnare 1
Björn 9,4 30 39,4 14,65 50 64,65 45 12 50 62 211,05 -14,83 2
Stickan 14,84 40 54,84 15,65 40 55,65 47 15 50 65 222,49 -26,27 4
Dennis 11,47 50 61,47 13,6 50 63,6 42 15 50 65 232,07 -35,85 7

Klubbtävling i poängfält 17/12-06.
Vpgr.C
1. Peter N. resultat 75 poäng, 48 träff/27 figurer
2. Adam resultat 68 poäng, 44träff/24 figurer

Vpgr. A
1. Peter N. resultat 66 poäng , 43 träff/23 figurer

Vpgr. B
1. Adam resultat 69 poäng , 45 träff/24 figurer

GrovAcupen deltävling 3 070311 Sanda.
1. Kjelle 43,46,45,41,44,44= 263 p

2. Stefan 40,41,40,36,33,39=229 p

3. Adam 29,38,41,41,38,38=225 p

4. Peter N. 41,30,40,37,34,37=219 p

5. Janne W. 24,33,37,44,30,39=207 p

6. Affe 40,33,17,27,32,47=196 p

7. Jörgen 41,30,38,24,32,28=193 p

Efter tre deltävlingar

1. Kjelle 268+282+263=813 p

2. Peter N. 220+216+219=655 p

3. Affe 217+211+196=624 p

4. Adam 184+213+225=622 p

5. Jörgen 201+174+193=568 p

6. Stefan 0+235+229=464 p

7. Richard 221+221+0=442 p

8. Mats 223+0+0=223 p

9. Janne W. 0+0+207=207 p

10. Kickie 132+0+0=132 p

Vinterfältskjutning Faxan Uppsala 12/2-06.
Vapengr.3C
Adam placering 40/54 Resultat 42/22

Vapengr.2DC
Kickie placering 3/6 Resultat 41/23

Vapengr.1C
Peter N. placering 13/15 Resultat 33/22

Vapengr.Vet Y C
Christer placering 6/14 Resultat 41/25

Vapengr.3B
Adam placering 10/11 Resultat 36/21

Vapengr.2B
Kickie placering 3/3 Resultat 35/20

Vapengr.1A
Peter N. placering 6/6 Resultat 19/15

Ringrostarna Poängfält Ekebyboda Uppsala 5/3 2006.
Vapengrupp A vet.
Mats placering 6/10 Resultat 62p 34/28 4,5,4,5,3,6,5,2 särskj.poäng 29p

Vapengrupp B3
Adam placering 5/10 Resultat 73p 43/30 6,5,6,5,6,5,6,4 särskj.poäng 42p

Vapengrupp B2
Kickie placering 3/3 Resultat 53p 31/22 4,2,4,3,6,4,5,3 särskj.poäng 21p

Vapengrupp C3
Adam placering 25/51 Resultat 73p 43/30 5,6,5,6,6,5,5,5 särskj.poäng 34p standardmedalj brons

Vapengrupp DC2
Kickie placering 9/11 Resultat 53p 30/23 4,3,4,4,6,2,6,1 särskj.poäng 19p
Birgitta placering 11/11 Resultat 48p 27/21 4,6,3,4,3,4,2,1 särskj.poäng 22p

Vapengrupp R vet.
Mats placering 6/8 Resultat 58p 35/23 6,2,2,5,5,5,6,4 särskj.poäng 35p
Birgitta placering 8/8 Resultat 27p 15/12 2,2,3,1,2,1,2,2 särskj.poäng 8p

Resultat Fyristräffen Fält Ekebyboda Uppsala 060402.
Vpgr.3C
Adam placering 43/50 resultat 43/19 15p särskiljningspoäng
Vpgr.1C
Peter N. placering 12/17 resultat 34/16 11p särskiljningspoäng
Vpgr.2DC
Kickie placering 5/6 resultat 41/21 9p särskiljningspoäng
Vpgr.3B
Adam placering 9/11 resultat 39/19 17p särskiljningspoäng
Vpgr.2B
Kickie placering 1/2 resultat 42/21 14p särskiljningspoäng
Vpgr.1A
Peter N. placering 8/9 resultat 20/17 3p särskiljningspoäng

Klubbens resultat på Kretsmästerskap C i fält på Kungsängen den 9/4 2006.
Vapengrupp C
Öppen Klass
Placering 71/185 Adam Resultat 42/26 656444346 11p Standardmedalj Brons
Placering 140/185 Kickie Resultat 32/24 535244333 4p

Vapengrupp Vet Y C
Placering 14/27 Christer Resultat 40/29 553645345 7p

Vapengrupp B3
Placering 6/10 Adam Resultat 45/29 656655435 8p Standardmedalj Brons

Vapengrupp B2
Placering 5/8 Kickie Resultat 32/24 535423244 4p

Stockholms serien 2006.
Omgång 5

Div.3B
Atlas Copco 4, 10p , 3709p
Handen 3, 6p , 3572p
Salem 3 , 4p , 2135p
Svea Ing 1 2 , 4p ,3582p
Katarina 4 , 4p , 3558p
Roslagen , 2p , 3568p

Div.3D
LM Ericsson 1, 10p , 3560p
Alfa Laval , 6p , 3217p
Haningeskyttar 2 , 6p , 3494p
Södertälje 2, 4p , 3480p
Handen 1 , 2p , 1915p
Lövsta 5, 0p , 0p

Div.4A
Atlas Copco 3, 8p , 2876p
Lövsta 2, 6p , 2721p
Handen 2 , 4p , 2692p
Spårvägen , 2p , 2642p
Svea Ing 1 45, 0p , 2732p

Stockholms serien 2006.
Omgång 4

Div.3B
Atlas Copco 4, 8p , 2963p
Handen 3, 4p , 2163p
Svea Ing 1 2 , 4p , 2145p
Katarina 4 , 2p , 2145p
Salem 3 , 2p ,715p
Roslagen , 0p , 2853p

Div.3D
LM Ericsson 1, 8p , 2840p
Haningeskyttar 2 , 6p , 2799p
Alfa Laval, 4p , 2139p
Södertälje 2, 4p , 2805p
Handen 1 , 0p , 1270p
Lövsta 5, 0p , 0p

Div.4A
Atlas Copco 3, 8p , 2876p
Lövsta 2, 4p , 2029p
Handen 2 , 2p , 2005p
Spårvägen , 2p , 1944p
Svea Ing 1 45, 0p , 2053p

Stockholms serien 2006.
Omgång 3
Div.3B
Atlas Copco 4 , 6p , 2213p
Handen 3 , 4p , 2163p
Svea Ing 1 2 , 4p , 2145p
Katarina 4 , 2p , 2145p
Salem 3 , 2p , 715p
Roslagen , 0p , 2127p

Div.3D
LM Ericsson 1 , 6p , 2146p
Alfa Laval , 4p , 2139p
Södertälje 2 , 4p , 2111p
Haningeskyttar , 2p , 1392p
Handen 1 , 0p , 1270p
Lövsta 5 , 0p , 0p

Div.4A
Atlas Copco 3 , 6p , 2135p
Lövsta 2 , 4p , 2029p
Handen 2 , 2p , 1325p
Svea Ing 1 45 , 0p , 1359p
Spårvägen , 0p , 1297p

Det fanns inga Handenskyttar på topplistan denna omgång.

Stockholms serien 2006.
Omgång 2
Div.3B
Atlas Copco 4 , 4p , 1470 p
Katarina 4, 2p , 1436 p
Handen 3 , 2p , 1430p
Svea Ing 1 21 , 2p , 726 p
Roslagen , 0p , 1399 p
Salem 3, 0p , 0p

Div.3D
LM Ericsson , 4p , 1422 p
Alfa Laval , 4p , 1417 p
Södertälje 2 , 2p , 1389 p
Haningeskyttar 2 , 0p , 687 p
Handen 1 , 0p , 639 p
Lövsta 5 , 0p , 0 p

Div.4A
Atlas Copco 3, 4p , 1403 p
Lövsta 2 , 4p , 1357 p
Spårvägen , 0p , 1297 p
Svea Ing 1 45 , 0p , 695p
Handen 2, 0p , 658 p

Manliga Topplistan.
Där har två klubbkamrater placerat sig på 6:e plats, Mattias Lj. på 192p och på 7:e
plats,Peter Lj. på 192p.
Ett stort grattis till dem båda grabbarna i Handen 3.

Stockholmsserien 2006.
Omgång 1
Div.3B
Atlas Copco 4 , 2p , 734p
Svea Ing 1 2, 2p , 726p
Salem 3 , 2p , 708p
Katarina 4 , 0p , 711p
Roslagen , 0p , 704p
Handen 3 , 0p , 0p

Div.3D
Södertälje 2, 2p ,700p
Alfa Laval , 2p , 699p
LME 1 , 2p , 688p
Haningeskyttar 2, 0p , 687p
Handen1 , 0p , 639p
Lövsta 5, 0p , 0p

Div.4A
Atlas Copco 3, 2p , 699p
Lövsta 2, 2p , 694p
Svea Ing 1 45 , 0p , 659p
Spårvägen , 0p , 641p
Handen 2 , 0p , 0p

Pga att det ej är 6 lag i denna division 4A så står ett lag över varje omg denna gång var det
Handen 2.

Topplistan.
Där finns ingen med denna omgång.

Hedemoraträffen 29 April Banskjutning
Vapengrupp C2
Adam plats 1/4 resultat 271 160:-
Alf plats 3/4 resultat 259

Daldansen Kretsmästerskap 30 April Fält
Vapengrupp C3

Adam plats 30/38 resultat 38/19

Vapengrup C2

Alf plats 12/16 resultat 29/15

Sveaträffen 20060507.Poängfält samt Kretsmästerskap i vapengrupp B.
Vapengr. Öppen B
Adam placering 23/40 Resultat 8,10,7,9,10,10,5,6 16p 65p
Kickie placering 37/40 Resultat 0,8,5,8,6,5,3,4 6p 39p

Vapengr.DC2
Kickie placering 10/11 Resultat 8,0,6,5,5,7,8,7 8p 46p

Vapengr.C3
Adam placering 40/48 Resultat 8,10,8,8,10,10,6,4 11p 64p

Majtävlingen 13 Maj 2006 Grimsta Precision.
Vapengrupp 3A
Kjelle placering 17/18 resultat 44,39,47,43,40,44= 257 p

Vapengrupp 2B
Adam placering 7/10 resultat 44,39,44,39,41,47=254 p
Kickie placering 9/10 resultat 35,43,35,42,43,42=240 p

Vapengrupp 2C
Affe placering 11/24 resultat 45,43,48,42,45,45=268 p

Vapengrupp 3C
Mattias Lj. placering 9/24 resultat 49,49,48,44,46,47=283 p (Standardmedalj-silver)

Vapengrupp D2C
Kickie placering 6/6 resultat 42,35,38,40,30,41= 226 p

Vapengrupp VyC
Björn Lj. placering 13/15 resultat 39,44,43,42,48,44=260 p

Lagtävlingen
Placering 3/4 med detta resultat: Mattias Lj. 283 p, Kjelle 257 p, Björn Lj. 260p
totalt 800 p.

Össebyträffen 14 maj 2006 Fält.
Vapengrupp A1
Peter N. placering 3/8 28 träff, 16 figurer, 10 poäng
4,1,3,5,2,5,5,3

Vapengrupp B3
Adam placering 8/9 40 träff , 21 figurer , 17 poäng
4,4,6,6,4,6,6,4

Vapengrupp B2
Kickie placering 8/9 28 träff , 16 figurer , 8 poäng
3,4,6,3,4,3,2,3

Vapengrupp C3
Adam placering 57/59 38 träff, 18 figurer, 25 poäng
3,5,4,6,6,6,5,3

Vapengrupp C2
Affe placering 53/64 33 träff, 20 figurer, 26 poäng
3,3,6,6,4,5,5,1

Vapengrupp C1
Peter N. placering 10/15 33 träff , 16 figurer , 25 poäng
3,0,5,5,6,6,2,6

Vapengrupp D2
Kickie placering 11/14 30träff, 18 figurer, 14poäng
1,2,6,5,5,4,4,3

Lag tävling placering ? 101 träff , 52 figurer Laget bestod av Adam,Kickie och
Peter N.

Skvalpskottet 28 Maj 2006 Precision Nynäshamn.
Vapengr. A3
Kjelle placering 17/21 resultat 263 p 41,43,44,46,44,45

Vapengr. C2
Affe placering 5/20 resultat 273 p 45,47,46,44,47,44 100 kr
Adam placering 8/20 resultat 270 p 46,47,41,45,43,48
Mats placering 20/20 resultat 236 p 44,42,38,29,40,43

Vapengr. D2
Birgitta placering 6/6 resultat 248 p 38,41,44,44,40,41

Laget kom på placering 6/6 med 536 p
Kjelle 263 p
Affe 273 p
Mattias Lj WO
Björn Lj WO

Kretsmästerskap Prec.C samt Kretsprecisionsskj. Vpgr A&B 11/6 2006.Grimsta.
Öppen C
Placering 54/71 Mats 47,47,40,44,42,47,43= 310p
Placering 56/71 Adam 42,47,44,45,44,46,42= 310p
Placering 62/71 Affe 40,42,39,45,43,45,45= 299p
Placering 68/71 Gittan 39,34,40,45,45,42,42= 287p

Öppen Damer
Placering 15/15 Kickie 35,43,43,37,40,44,43= 285p

Kretsprec.skj.
Vpgr. B2
Placering 3/5 Mats 44,37,37,42,42,41,44=287p

Hemortens banor 20/5-11/6 Sanda
Klass 1S A3
26/33 Peter N. 39 39 31 35 36 36 216

Klass 2 A3
208/244 Adam S. 31 30 34 41 38 39 213
232/244 Jörgen B. 22 28 26 33 32 33 174

Klass 3 A3
96/176 Kjell E. 44 46 45 43 46 46 270 Standardmedalj Brons

Klass 2B
145/269 Kickie S. 38 37 41 46 44 48 254
226/269 Mats M. 38 34 30 43 40 38 223

Klass 1U C
87/87 Peter S. 42 0 0 0 0 0 42

Klass 1B C
4/87 Thomas S. 45 46 46 47 50 47 281 Standardmedalj Silver

Klass 1S C
52/131 Peter N. 42 43 42 43 46 43 259

Klass 2 C
119/745 Peter L-B. 47 42 48 48 48 44 277 Standardmedalj Brons
218/745 Adam S. 44 46 45 47 44 46 272
504/745 Björn J.46 46 45 41 36 44 258 1:0
691/745 Jörgen Bj. 40 39 39 38 38 40 234

Klass 2D C
105/112 Kickie S. 30 42 45 35 43 35 230

Klass 3C
40/321 Mattias Lj. 47 48 48 48 48 48 287 Standardmedalj Silver
223/321 Peter Lj. 45 47 45 47 46 47 277 Standardmedalj Brons

Klass Vy C
210/327 Björn Lj. 38 40 48 44 47 46 263
266/327 Dennis B. 37 43 39 41 46 44 250

Blomskottet Precision Dam C & B herrar 060617 Össeby.
Vapengrupp D2
Kickie placering 6/7 Resultat 37,39,35,36,43,36 226p

Vapengrupp B Herrar
Adam placering 2/11 Resultat 46,45,47,48,46,46 278p (Standardmedalj silver samt 100:-)

Lag placering 5/11 Resultat 504p
Laget bestod av Adam (B)& Kickie (DC)

Tjejcupen efter 2 deltävlingar.
Kickie placering 7/24 Resultat 506p.

Resultat 50-lappen Precision 18/6 2006.
Vapengr. 3A
Kjelle placering 16/27 45,44,44,44,47,47 271p Standardmedalj Brons

Vapengr.2C
Adam placering 15/21 46,42,40,45,43,42 258 p

Vapengr.D2C
Kickie placering 7/7 29,44,40,45,34,37 229 p

Lyckträffen Precision 13/8 Grimsta.
Vapengrupp C2
Adam placering 9/16 Resultat 264/300 p (45,43,46,46,38 46)

Vapengrupp DC2
Kickie placering 3/3 Resultat 249/300 p (37,43,45,46,42,36)

Tjejträffen Precision Dam C & B herrar 060820 Södertälje.
Vapengrupp D2
Kickie placering 8/9 Resultat 41,34,38,44,43,41,36=277

Tjejcupen efter 3 deltävlingar.
Kickie placering 7/30 Resultat 793p.

Ösm Precision 2-3/9 Grimsta.
Vapengr. ÖA
Kjelle placering 41/49 resultat 299 p 43,37,41,41,45,46,46

Kretsmästerskap R i Fält Lövsta 10/9 2006.
Vpgr.Öppen revolver
Alf placering 78/91 resultat 21/17 8p (3,1,4,1,3,4,3,2)
Kickie placering 82/91 resultat 18/16 6p (1,2,2,2,3,1,3,4)
Mats placering 83/91 resultat 18/16 1p (1,1,4,2,4,1,1,4)
Adam placering 89/91 resultat 12/9 3p (1,4,1,1,1,0,2,2)

Vpgr.A3
Adam placering 30/34 resultat 23/18 10p (3,5,3,2,4,1,3,2)

Vpgr.A2
Mats placering 16/20 resultat 14/13 5p (2,2,2,2,3,2,0,1)
Alf placering 17/20 resultat 12/10 6p (2,0,3,0,0,4,1,2)
Kickie placering 18/20 resultat 10/9 4p (2,0,1,3,0,1,0,3)

Vpgr.A1
Peter N. placering 9/9 resultat 9/9 2p (1,1,1,1,2,0,1,2)

Scheeleträffen 16/9 Fält Köping.
Vapengr.A3
Adam placering 7/7 Resultat 32/25 4/2,5/4,2/2,5/4,4/4,6/3,3/3,3/3

Vapengr. A2
Mats placering 1/3 Resultat 45/35 5/3,6/4,6/5,6/4,6/6,6/3,5/5,5/5 Standardmedalj Brons pris 120:-

Vapengr.D2
Kickie placering 1/1 Resultat 40/30 6/3,6/4,6/5,6/4,2/2,4/2,4/4,6/6 pris 40:-

Vapengr.C3
Adam placering 15/16 Resultat 40/30 6/3,6/4,6/5,3/2,4/4,5/2,5/5,5/5

Vapengr.C2
Birgitta placering 9/11 Resultat 35/27 5/2,6/4,6/5,2/2,5/5,5/3,3/3,3/3

Vapengr.R2
Mats placering 4/7 Resultat 32/25 6/3,3/3,5/5,4/3,2/2,5/2,2/2,5/5
Kickie placering 5/7 Resultat 29/21 5/2,6/4,2/2,4/3,1/1,3/1,2/2,6/6
Birgitta placering 7/7 Resultat 22/19 4/3,3/3,2/2,3/3,0/0,4/2,5/5,1/1

Höstsaluten KrM A fält 17/9 2006.
Vapengr. ÖA
Mats placering 65/75 resultat 32/25 5p 5/3 6/5 5/4 2/1 2/2 4/4 4/2 3/3 1/1
Peter N.placering 70/75 resultat 28/21 10p 2/2 3/2 2/2 4/3 2/1 3/3 4/3 5/3 3/2

Vapengr.C3
Adam placering 28/36 Resultat 48/29 23p 6/3 6/5 4/3 4/3 4/2 6/5 6/3 6/3 6/2

Vapengr.C2
Birgitta placering 35/42 Resultat 37/25 17p 5/3 6/5 5/4 0/0 5/2 5/4 3/2 4/3 4/2
Affe placering 41/42 Resultat 22/16 9p 3/2 2/2 4/3 1/1 1/1 3/3 4/2 0/0 4/2

Vapengr.C1
Peter N. placering 10/13 Resultat 40/26 16p 5/3 6/5 5/4 3/2 3/2 4/4 5/2 5/3 4/1

Vapengr.DC2
Kickie placering 6/10 Resultat 43/27 44p 6/3 5/4 6/5 5/3 5/2 5/4 4/2 2/2 5/2

Vapengr.VyC
Mats. placering 17/19 Resultat 35/23 18p 1/1 4/3 4/3 4/3 5/2 5/4 4/3 3/2 5/2

Vapengr.B2
Kickie placering 4/8 Resultat 41/26 8p 4/3 4/3 6/5 5/3 5/2 3/3 5/3 3/2 6/2

Vapengr.B3
Adam placering 5/8 Resultat 47/30 14p 5/3 6/5 6/5 4/3 5/2 5/4 5/3 6/3 5/2

Kretsmästerskap Precision B samt kretsprecisionskjutning Vpgr.A&C 23/9 2006 Södertälje.
Vpgr.B
Adam placering 17/33 314p (38,49,48,44,42,46,47)
Kickie placering 29/33 293p (39,36,44,42,45,44,43)

Vpgr.A
Kjelle placering 9/16 312p (43,42,47,41,45,47,47) Standardmedalj brons.

Vpgr.C
Adam placering 25/37 313 (44,42,44,46,48,43,46)
Kjelle placering 30/37 306 (47,46,46,42,39,44,42)
Kickie placering 36/37 295p (40,40,42,45,47,43,38)

Tröstträffen fält 24/9 2006.
Vapengr. A2
Mats placering 8/24 Resultat 36/19 14p 6 5 4 6 4 3 5 3
Birgitta placering 24/24 resultat 9/8 0p 0 2 3 0 1 1 0 2

Vapengr. A1
Peter N. placering 7/11 Resultat 31/14 2p 3 5 5 5 4 4 0 5

Vapengr.C3
Adam placering 23/40 Resultat 45/21 22p 6 5 5 6 6 6 6 5 Standardmedalj brons

Vapengr.D2
Kickie placering 5/10 Resultat 35/20 21p 5 3 5 6 4 4 3 5

Vapengr.C2
Birgitta placering 32/37 Resultat 34/20 17p 3 3 3 4 4 6 6 5
Affe placering 37/37 Resultat 22/15 5p 1 4 3 3 2 2 4 3

Vapengr.R1
Peter N. placering 4/4 Resultat 26/16 10p 2 1 2 6 3 4 4 4

Vapengr.R2
Mats placering 10/16 Resultat 29/18 7p 3 2 4 4 6 2 3 5
Kickie placering 13/16 Resultat 26/14 6p 6 1 2 3 5 4 1 4
Affe placering 16/16 Resultat 20/16 1p 2 1 4 1 3 2 3 4
Vapengr.R3
Adam placering 33/33 Resultat 28/14 2p 0 1 3 5 6 4 5 4

Sen hade vi ju den lilla lagtävlingen oxå med två lag från Handen !
15/19 Handens Psk Lag 2 102/56 48p
Kickie 35/20 21p
Adam 45/21 22p
Alf 22/15 5p

16/19 Handens Psk Lag 1 101/53 33p
Peter 31/14 2p
Mats 36/19 14p
Birgitta 34/20 17p

Nybörjarskjutning. Precision & Fält Grimsta 30/9 2006.
Fadder med var Kickie .

De som åkte iväg och tävlade var:
Richard,Melissa och Stefan W. Melissa tävlade i klassen B för skyttar utan märke eller med bronsmärke från 2006.Stefan W och Richard tävlade i klassen A för skyttar med bronsmärke från 2005.

Här är deras resultat:
Precision:
Klass A
Placering 5/12 Richard 258p (46,41,45,42,41,43)
Placering 6/12 Stefan 250p (44,44,41,42,38,41)
Klass B
Placering 7/43 Melissa 260p (39,48,44,41,43,45)

PoängFält:
Klass A
Placering 5/12 Richard 28/15 (6/2,4/3,6/1,6/6,6/3) 43p , 20p
Placering 7/12 Stefan W 27/14 (6/2,3/2,6/1,6/6,6/3) 41p , 20p
Klass B
Placering 30/43 Melissa 21/13 (5/2,3/3,5/1,5/5,3/2)34p , 14p

Hoppas de tävlande hade en trevlig och lärorik dag på Grimsta.

Eggebyträffen i Fält Upplands väsby 8/10 2006.
Vpgr.DC2
Kickie placering 3/7 resultat 30/17 1p (6,3,6,5,3,3,4)
Vpgr.B2
Kickie placering 3/4 resultat 22/13 3p (6,0,5,1,4,4,2)
Vpgr.C1
Peter N. placering 6/14 resultat 30/19 3p (6,4,6,3,4,3,4)

Katarinaträffen i Fält Tullinge 15/10 2006
Vpgr.C3
Adam placering 43/44 resultat 35/17 8p (5,6,5,6,2,5,6)
Vpgr.DC2
Kickie placering 9/11 resultat 30/17 15p (2,3,5,6,4,4,6)
Vpgr.C1
Peter placering 15/20 resultat 31/17 7p (6,5,6,2,2,5,5)
Vpgr.R2
Kickie placering 19/19 resultat 17/9 0p (3,1,0,2,0,5,6)
Vpgr.A2
Kickie placering 18/22 resultat 15/10 0p (2,3,4,3,0,1,2)
Vpgr.A1
Peter N. placering 8/10 resultat 26/12 9p (6,2,2,5,1,5,5)

Sista chansen poängfält 5/11 2006 Linköping
Vapengr. A2
Mats placering 24/30, resultat 35/17=52p (5/4,6/2,4/1,6/2,3/2,2/2,3/3,6/1)31 poäng
Birgitta placering 29/30, resultat 20/10=30p (1/1,4/1,1/1,6/2,1/1,2/2,1/1,4/1)18 poäng
Vapengr. C2
Birgitta placering 53/55, resultat 37/17=54p (6/4,6/2,3/1,5/1,5/3,3/2,3/3,6/1)23 poäng
Vapengr. C3
Adam placering 31/36, resultat 42/20=62p (3/2,6/2,6/2,6/2,4/2,5/3,6/6,6/1)43 poäng
Vapengr. D2
Kickie placering 5/7, resultat 39/19=58p, (6/4,5/2,6/2,6/2,6/4,1/1,3/3,6/1)43 poäng
Vapengr. VyC
Mats placering 21/22, resultat 35/20=55p, (4/3,4/2,4/1,5/2,4/3,4/3,5/5,5/1)33 poäng
Vapengr. B3
Adam placering 7/11, resultat 46/22=68p (6/4,6/2,6/2,6/2,6/4,6/3,4/4,6/1)50 poäng
Vapengr. R2
Mats placering 10/17, resultat 41/20=61p (6/4,6/2,5/1,6/2,3/3,5/3,4/4,6/1)50 poäng
Kickie placering 14/17, resultat 35/16=51p (6/4,5/1,6/2,6/2,2/2,2/2,2/2,6/1)41 poäng
Birgitta placering 17/17, resultat 23/13=36p (1/1,5/2,2/1,3/1,1/1,1/1,5/5,5/1)19 poäng


Welcome , today is måndag, 2017-05-08