Handen Open 2006 Omgång 1
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
1 | Max lennaard | Lidingö Ssk | 134 |
2 | Stefan Norengård | Mälarhöjdens Ps | 168 |
3 | Kenneth Arnesén | Elitskyttesällskapet | 165 |
4 | Taylan Inal | Borgens Skg | 173 |
5 | Nisse Hallander | Nynäshamns Apk | 163 |
6 | Andreas Ibsen | Handens Psk | 0 |
7 | Mats Berkler | Elitskyttesällskapet | 190 |
8 | Susanne Larsson | Katarina Psf | 0 |
9 | Peter Lindqvist Bj. | Handens Psk | 179 |
10 | Stefan Wickström | Handens Psk | 179 |
11 | Robert Råsbo | Råsbo Psk | 178 |
12 | Patrik Ålander | Örlogsberga Skf | 177 |
13 | Lennart Rehnström | Upplands Väsby Psk | 0 |
14 | Per Starell | Bromma Pk | 184 |
15 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 193 |
16 | Anders Friberg | Örebro Pssk | 188 |
1 | Benny Bostedt | Nynäshamns Apk | 175 |
2 | Anders Atterberg | Össeby Pk | 185 |
3 | Torbjörn Ericsson | Telia If Sthlm | 177 |
4 | Emil Jankovic | Atlas Copco Pk | 180 |
5 | Tommy Mellberg | SAPK | 191 |
6 | Benno Wickström | Handens Psk | 157 |
7 | Conny Bergström | Lövsta Skf | 152 |
8 | Arne Betzén | Ballongbergets Skf | 178 |
9 | André Starell | Bromma Pk | 184 |
10 | WO | 0 | |
11 | Lars Erik Myrberg | Nynäshamns Apk | 186 |
12 | Jonas Olsson | Nynäshamns Apk | 170 |
13 | Hans Carlström | Lidingö Ssk | 166 |
14 | Lennart Dahlberg | Bromma Pk | 185 |
15 | Jörgen Berg | Össeby Pk | 0 |
16 | Leif Hansson | Nynäshamns Apk | 169 |
1 | Anders Turebrand | Atlas Copco Pk | 182 |
2 | Christer Westin | Handens Psk | 183 |
3 | Jan Arnlund | Mälarhöjdens Ps | 186 |
4 | Adam Ström | Handens Psk | 0 |
5 | Anne Mari Virtanen | Katarina Psf | 185 |
6 | Robert Wetterstrand | Nynäshamns Apk | 169 |
7 | Jenny Brännström | Atlas Copco Pk | 179 |
8 | Mattias Hällgren | Pk Svea Ing 1 | 182 |
9 | Daniel Sallros | Nynäshamns Apk | 179 |
10 | Björn Frantzén | SAPK | 0 |
11 | Johan Strand | Åby Sk | 175 |
12 | Peter Kowalski | Borgens Skg | 178 |
13 | Stefan Carleblom | Tyresö Skf | 170 |
14 | Rickard Björkviken | Nynäshamns Apk | 185 |
15 | Timucin Inal | Borgens Skg | 184 |
16 | WO | 0 | |
1 | Alf Lundgren | Handens Psk | 161 |
2 | Mikael Andersson | Södertälje Pk | 176 |
3 | Anders Bild | Mälarhöjdens Ps | 173 |
4 | Mikael Hedlund | Lunda Skf | 156 |
5 | Per Karlsson | Nynäshamns Apk | 168 |
6 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 184 |
7 | Jörgen Björnlund | Handens Psk | 119 |
8 | Alexander Mandusic | Södertälje Pk | 174 |
9 | WO | 0 | |
10 | Peter Siegel | Katarina Psf | 189 |
11 | Anders Eriksson | Nynäshamns Apk | 187 |
12 | Anders Svensson | Lidingö Ssk | 130 |
13 | Paula Janver | Katarina Psf | 0 |
14 | Johan Högfeldt | Katarina Psf | 0 |
15 | Tobias Larsson | Atlas Copco Pk | 186 |
16 | Caroline Carlström | Lidingö Ssk | 174 |
Handen Open 2006 Omgång 2
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
1 | Stefan Norengård | Mälarhöjdens Ps | 0 |
2 | Taylan Inal | Borgens Skg | 175 |
3 | Nisse Hallander | Nynäshamns Apk | 173 |
4 | Mats Berkler | Elitskyttesällskapet | 192 |
5 | Peter Lindqvist Bj. | Handens Psk | 183 |
6 | Robert Råsbo | Råsbo Psk | 177 |
7 | Per Starell | Bromma Pk | 176 |
8 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 187 |
9 | Anders Atterberg | Össeby Pk | 191 |
10 | Emil Jankovic | Atlas Copco Pk | 183 |
11 | Tommy Mellberg | SAPK | 191 |
12 | Arne Betzén | Ballongbergets Skf | 179 |
13 | André Starell | Bromma pk | 171 |
14 | Lars Erik Myrberg | Nynäshamns Apk | 187 |
15 | Lennart Dahlberg | Bromma Pk | 182 |
16 | Leif Hansson | Nynäshamns Apk | 173 |
1 | Christer Westin | Handens Psk | 0 |
2 | Jan Arnlund | Mälarhöjdens Ps | 183 |
3 | Anne Mari Virtanen | Katarina Psf | 186 |
4 | Mattias Hällgren | Pk Svea Ing 1 | 185 |
5 | Daniel Sallros | Nynäshamns Apk | 176 |
6 | Peter Kowalski | Borgens Skg | 174 |
7 | Rickard Björkviken | Nynäshamns Apk | 179 |
8 | Timucin Inal | Borgens Skg | 185 |
9 | Mikael Andersson | Södertälje Pk | 183 |
10 | Anders Bild | Mälarhöjdens Ps | 182 |
11 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 187 |
12 | Alexander Mandusic | Södertälje Pk | 178 |
13 | Peter Siegel | Katarina Psf | 186 |
14 | Anders Eriksson | Nynäshamns Apk | 178 |
15 | WO | 0 | |
16 | Tobias Larsson | Atlas Copco Pk | 186 |
Handen Open 2006 Omgång 3
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
1 | Taylan Inal | Borgens Skg | 177 |
2 | Mats Berkler | Elitskyttesällskapet | 182 |
3 | Peter Lindqvist Bj. | Handens Psk | 177 |
4 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 191 |
5 | Anders Atterberg | Össeby Pk | 0 |
6 | Tommy Mellberg | SAPK | 193 |
7 | Lars Erik Myrberg | Nynäshamns Apk | 186 |
8 | Lennart Dahlberg | Bromma Pk | 174 |
9 | Jan Arnlund | Mälarhöjdens Ps | 192 |
10 | Anne Mari Virtanen | Katarina Psf | 190 |
11 | Daniel Sallros | Nynäshamns Apk | 176 |
12 | Timucin Inal | Borgens Skg | 181 |
13 | Mikael Andersson | Södertälje Pk | 172 |
14 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 192 |
15 | Peter Siegel | Katarina Psf | 182 |
16 | Tobias Larsson | Atlas Copco Pk | 186 |
Handen Open 2006 Omgång 4
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
5 | Mats Berkler | Elitskyttesällskapet | 177 |
6 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 188 |
7 | Tommy Mellberg | SAPK | 193 |
8 | Lars Erik Myrberg | Nynäshamns Apk | 188 |
9 | Jan Arnlund | Mälarhöjdens Ps | 183 |
10 | Timucin Inal | Borgens Skg | 180 |
11 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 187 |
12 | Tobias Larsson | Atlas Copco Pk | 185 |
Handen Open 2006 Omgång 5
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
7 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 192 |
8 | Tommy Mellberg | SAPK | 188 |
9 | Jan Arnlund | Mälarhöjdens Ps | 185 |
10 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 189 |
Handen Open 2006 Omgång 6
Bana | Skytt | Förening | Resultat |
8 | Thomas Dahlberg | Atlas Copco Pk | 187 |
9 | Jens Carlsson | Örebro Pssk | 186 |
1:a Pris: Thomas Dahlberg Atlas Copco Pk
2:a Pris: Jens Carlsson Örebro Pssk
3:e Pris: Tommy Mellberg SAPK
4:e Pris: Jan Arnlund Mälarhöjdens Ps
—————————————————-
Resultat Tjejskottet 6/5 2006.
1. Anne Mari Virtanen, Katarina Psf 49,47,47,49,47,48,48=335 p + 45,49,48=477 p S
2. Monica Brunkvist, Södertälje Pk 47,47,45,49,44,48,49=329 p + 49,47,49=474 p B
3.Maria Erngrund, Salems Pk 48,46,45,49,47,48,48=331 p + 46,47,46=470 p S
4. Ulrika Hammarström, Mälarhöjdens Ps 45,50,46,45,46,47,48=327 p + 45,44,46=462 p B
5. Susanne Larsson, Katarina Psf 43,46,48,44,46,46,48=321 p + 45,43,46=455 p B
6. Inger Nygård, Ballongbergets Skf 41,46,47,44,45,43,42=308 p + 43,45,47=443 p
7. Maria Pihl, Pk Svea Ing 1 43,46,41,46,44,45,48=313 p + 43,42,43=441 p
8. Eva Berggren, Pk Svea Ing 1 45,45,45,44,41,43,46=309 p + 41,38,40=428 p
9. Gunilla Karlsson, Södertälje Pk 45,39,44,40,42,45,42=297 p + 39,44,41=421 p
10. Madelene Berg, Pk Svea Ing 1 43,43,44,40,39,43,44=295 p + 42,42,41=420 p
11. Terese Mickols, Roslagens Pistolskyttar 40,39,44,41,42,41,45=292 p
12. Lise-Lotte Sannefjordh, Stockholms Amatör För. 42,36,41,44,43,41,41=288 p
13. Kerstin Andersson, Södertälje Pk 39,38,45,43,41,40,38=284 p
14.Kickie Svedberg, Handens Psk 42,37,46,41,35,41,38=280 p
15. Ewa Löfstedt, Lidingö Ssk 40,45,37,41,39,39,31=272 p
16. Viktoria Jensen, Roslagens Pistolskyttar 46,40,37,33,30,38,37=261 p
17. Maria Eng, Pk Svea Ing 1 13,32,28,37,32,31,38=211 p
Lagresultat:
1.Katarina Psf/Mälarhöjdens Ps ,Anne Mari V 335 p,Susanne L 321 p,Ulrika H 327 p Totalt: 983 p
2. Pk Svea Ing 1 , Eva B 309 p,Maria P 313 p,Madelene B 295p Totalt: 917 p
3. Södertälje Pk , Gunilla K 297p, Kerstin A 284p, Monica B 329p Totalt: 910p
Nyhet 2006.Tjejskottet ingår i en cuptävling med Blomskottet,Össeby Pk och
Tjejträffen,Södertälje Pk.Resultatet ifrån grundomgången räknas ihop ifrån
alla tre tävlingarna.Så på Tjejträffen i Södertälje vet vi vem som vann Tjejcupen.
Tjejcupen efter 1 deltävling.
1. Anne Mari Virtanen Katarina Psf 335p
2. Maria Erngrund Salems Pk 331p
3. Monica Brunkvist Södertälje Pk 329p
4. Ulrika Hammarström Mälarhöjdens Ps 327p
5. Susanne Larsson Katarina Psf 321p
6. Maria Pihl Pk Svea Ing 1 313p
7. Eva Berggren Pk Svea Ing 1 309p
8. Inger Nygård Ballongbergets Skf 308p
9. Gunilla Karlsson Södertälje Pk 297p
10. Madelene Berg Pk Svea Ing 1 295p
11. Terese Mickols Roslagens Pistolskyttar 292p
12. Lise-Lotte Sannefjordh Stockholms Amatör Förening 288p
13. Kerstin Andersson Södertälje Pk 284p
14. Kickie Svedberg Handens Psk 280p
15. Ewa Löfstedt Lidingö Ssk 272p
16. Viktoria Jensen Roslagens Pistolskyttar 261p
17. Maria Eng Pk Svea Ing 1 211p
Teckenförklaring: S= Standardmedalj Silver, B= Standardmedalj Brons
Glasblocket(Standardpistol) 16/5-06.
1. Adam 557 p (187+183+187) 48,44,46,49,48,44,46,45,46,47,48,46
2. Affe 538p (177+184+177) 42,45,44,46,44,47,48,45,44,48,44,41
3. Dennis 537p (184+174+179) 48,48,43,45,46,44,45,39,44,47,42,46
4.Kickie. 520p (173+171+176) 41,42,46,44,37,43,47,44,44,44,45,43
5. Jörgen 510p (173+165+172) 41,45,44,43,45,32,44,44,41,44,43,44
6. Mats 504p (163+180+161) 30,42,45,46,45,45,43,47,42,43,37,39
7. Peter Li. B. 503p (191+148+164) 47,49,47,48,44,46,10,48,44,47,38,35
8. Kari 393p (117+152+124) 35,38,43,41,42,40,27,43,36,33,27,28
9. Peter Sö.264 p (83+149+32) 44,39,0,0,36,39,32,42,0,0,0,32
KM Standardpistol 23/5-06.
1. Adam 191+183+179=553 47,47,48,49,44,47,45,47,46,45,41,47
2. Tomas 189+180+177=546 46,48,47,48,46,46,49,39,46,47,46,38
3. Dennis 185+179+174=538 46,46,47,46,48,40,45,46,38,45,46,45
4. Peter N. 185+171+177=533 45,47,47,46,44,46,31,50,44,45,49,39
5. Alf 180+168+177=525 47,38,43,48,43,45,35,45,44,45,43,45
6. Jörgen 180+174+167=521 47,42,46,45,42,41,16,45,42,48,38,39
7. Stefan W. 186+163+168=517 45,47,47,47,40,39,40,42,41,43,45,39
8. Pelle 46+95+92=233 11,6,19,10,19,28,29,19,21,11,32,28
KM i Precision 6/6-06
1.Mattias Lj.47,48,48,48,48,48,48=335 47,48,50=480 p
2. Peter Li B 47,42,48,48,48,44,47=324 47,48,50=469 p
3. Peter Lj. 45,47,45,47,46,47,48=325 48,47,48=468 p
4. Kjelle 44,46,45,43,46,46,45=315 44,46,45=450 p
5. Adam 44,46,45,47,44,46,45=317 44,43,45=449 p
6. Affe 45,47,44,46,38,47,43=310 42,37,44=433 p
7. Dennis 37,43,39,41,46,44,43=293 46,45,47=431 p
8. Peter N.42,43,42,43,46,43,44=303 43,43,35=424 p
9. Stefan W. 41,40,45,47,44,40,35=292 40,44,46=422 p
10. Richard 42,45,44,43,37,43,44=298 43,40,41=422 p
11. Kari 40,42,46,41,39,38,37=283 38,41,39=401 p
12. Kickie 30,42,45,35,43,35,42=272 42,44,42=400 p
13. Jörgen 40,39,39,38,38,38,40=272 36,43,40=391 p
GrovAcupen deltävling 1 060610 Sanda.
1. Kjelle 47,47,46,50,47,45= 282 p
2. Mats 38,34,30,43,40,38= 223 p
3. Richard T.26,36,38,37,42,42=221 p
4. Peter N. 39,39,31,35,36,36=216 p
5. Adam 31,30,34,41,38,39=213 p
6. Affe 33,27,28,41,49,33=211 p
7. Jörgen 22,28,26,33,32,33=174 p
8. Kickie 23,23,21,6,31,28=132 p
Tennbucklan VP (Sportpistol) 13/6-06.
1. Adam 530 p (253+277) 40,41,45,44,43,40,44,49,45,45,48,46
2. Peter Li B. 525p (279+246) 47,47,47,44,47,47,37,42,43,42,39,43
3. Thomas 506p (281+225) 45,46,46,47,50,47,36,41,44,38,43,23
4. Richard T. 504p (250+254) 39,37,45,45,44,44,42,43,43,43,39,40
5. Stefan W,484p (250+234) 37,43,42,42,39,47,38,34,40,41,40,41
6. Dennis 475p (248+227) 35,44,44,40,41,44,31,38,37,40,38,43
7. Kari 436p (230+206) 33,35,43,40,39,40,26,37,38,37,38,30
8. Andreas N.373p (190+183) 9,39,29,27,42,44,33,33,20,20,39,38
KM Sportpistol 20/6-06.
1. Affe 545 p (276+269) 45,45,47,47,47,45,47,36,47,47,44,48
2. Kickie 529p (262+267) 44,42,44,43,45,44,41,44,47,46,45,44
3. Thomas 524p (274+250) 43,47,47,47,44,46,43,36,46,45,35,45
4. Jörgen 495p (247+248) 43,38,37,37,46,46,44,41,43,36,39,45
5. Dennis 485p (233+252) 32,39,40,42,35,45,35,42,45,45,40,45
6. Nils-Olof 434p (212+222) 26,35,35,37,47,32,36,41,38,42,35,30
7. Andreas N. 416p (212+204) 36,37,37,32,31,39,44,28,26,34,37,35
KM Grovpistol 9/9 2006.
1. Kickie 472p 240+232p (Prec. 42,39,42,38,42,37=240+Snabb. 36,44,39,31,40,42=232)
2. Peter N.425p 238+187p (Prec. 39,41,39,41,36,42=238+Snabb. 28,13,42,30,35,39=187)
3. Richard T.424p 218+206p (Prec. 29,41,33,33,38,44=218+Snabb. 31,36,26,37,40,36=206)
4. Mats 417p 213+204p (Prec. 32,30,39,40,33,39=213+Snabb. 36,41,44,16,35,32=204)
5. Jörgen. 340p 144+196p (Prec. 25,31,17,19,24,28=144+Snabb. 38,25,37,24,39,33=196)
KM i Fält vapengrupp A, 10/9-2006 på Lövsta.
1. Adam resultat 23/18 , 10p 3,5,3,2,4,1,3,2
2. Mats resultat 14/13 , 5p 2,2,2,2,3,2,0,1
3. Alf resultat 12/10 , 6p 2,0,3,0,0,4,1,2
4. Kickie resultat 10/9 , 4p 2,0,1,3,0,1,0,3
5 . Peter N. resultat 9/9 , 2p 1,1,1,1,2,0,1,2
KM i Fält vapengrupp C, 17/9-2006 på Höstsaluten-Salem.
1. Adam resultat 48/29 , 23p 6/3,6/5,4/3,4/3,4/2,6/5,6/3,6/3,6/2
2. Kickie resultat 43/27 , 8p 6/3,5/4,6/5,5/3,5/2,5/4,4/2,2/2,5/2
3. Peter N.resultat 40/26 , 16p 5/3,6/5,5/4,3/2,3/2,4/4,5/2,5/3,4/1
4. Birgitta resultat 37/25 , 17p 5/3,6/5,5/4,0/0,5/2,5/4,3/2,4/3,4/2
5. Mats resultat 35/23 , 18p 1/1,4/3,4/3,4/3,5/2,5/4,4/3,3/2,5/2
6. Alf resultat 22/16 , 9p 3/2,2/2,4/3,1/1,1/1,3/3,4/2,0/0,4/2
KM i Fält vapengrupp R, 24/9-2006 Össeby.
1. Mats resultat 29/18 , 7p 3,2,4,4,6,2,3,5
2. Adam resultat 28/14 , 2p 0,1,3,5,6,4,5,4
3. Peter N. resultat 26/16 , 10p 2,1,2,6,3,4,4,4
4. Kickie resultat 26/14 , 6p 6,1,2,3,5,4,1,4
5. Alf resultat 20/16 , 1p 2,1,4,1,3,2,3,4
GrovAcupen deltävling 2 061024 Sanda.
1. Kjelle 44,47,46,43,45,43= 268 p
2. Stefan 42,45,42,33,34,39=235 p
3. Richard T. 31,38,33,35,41,43=221 p
4. Peter N. 42,24,38,43,38,35=220 p
5. Affe 33,33,37,44,34,36=217 p
6. Jörgen 36,36,36,37,34,22=201 p
7. Adam 17,27,40,30,36,34=184 p
Efter två deltävlingar
1. Kjelle 268+282=550 p
2. Richard 221+221=442 p
3. Peter N. 220+216=436 p
4. Affe 217+211=428 p
5. Adam 184+213=397 p
6. Jörgen 201+174=375 p
7. Stefan 0+235=235 p
8. Mats 223+0=223 p
9. Kickie 132+0=132 p
KM i Magnum 21/10 2006.
1. Richard 507p (167+193+147)
2. Adam 450p (140+182+128)
3. Alf 447p (111+186+150)
4. Melissa 429p (132+141+156)
5. Peter 419p (95+174+150)
Klubbtävling i poängfält 28/10-06.
Vpgr.A
1. Mats resultat, 52p, 34 träff/18 figurer, 39p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,5/2,2/2,5/4)
2. Melissa resultat, 42p, 27 träff/13 figurer, 23p i poängmålet.(6/2,4/3,5/2,3/2,5/2,1/1,3/3)
3. Birgitta. resultat, 41p, 25 träff/16 figurer, 11p i poängmålet.(4/2,4/2,5/2,3/2,3/2,3/3,3/3)
4. Peter N.resultat, 37p, 25 träff/12 figurer, 25p i poängmålet.(5/2,5/2,5/2,3/3,5/2,0/0,2/1)
Vpgr.C
1 . Adam resultat, 64p, 41 träff/23 figurer, 55p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,5/4,6/4)
2 . Alf resultat, 64p, 41träff/23 figurer, 39p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,5/4,6/4)
3 . Kickie resultat, 58p, 37träff/21 figurer, 45p i poängmålet.6/2,6/3,6/2,4/4,5/2,5/4,5/4)
4 . Peter resultat, 58p, 38träff/20 figurer, 44p i poängmålet.6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,3/2,6/4)
5 . Birgitta resultat, 57p, 36träff/21 figurer, 33p i poängmålet.(6/2,6/3,5/2,4/4,6/3,4/4,5/3)
6 . Mats resultat, 52p, 34träff/18 figurer, 36p i poängmålet.(5/1,6/3,6/2,5/4,5/2,4/4,3/2)
7 . Andreas resultat, 48p, 29 träff/18 figurer, 14p i poängmålet.(5/2,4/3,6/2,3/3,4/3,3/3,4/3)
8. Melissa resultat, 45p, 31 träff/14 figurer, 22p i poängmålet.(5/1,4/2,6/2,5/3,5/2,0/0,6/4)
Vpgr.R
1. Mats resultat, 51p, 33 träff/18 figurer, 29p i poängmålet.(6/2,5/3,6/2,5/4,4/2,2/2,5/3)
2. Birgitta resultat, 41p, 26 träff/15 figurer, 19p i poängmålet.(4/2,4/3,6/2,1/1,5/2,3/3,3/2)
3. Peter N. resultat, 30p, 20 träff/10 figurer, 18p i poängmålet.(3/1,2/2,5/2,2/1,4/1,1/1,3/2)
Klubbtävling i poängfält 4/11-06.
Vpgr.A
1. Stefan resultat, 53p, 35 träff/18 figurer, 30p i poängmålet.(4/2,5/3,5/2,3/2,5/2,5/4,3/2,5/3)
Vpgr.B
1. Adam resultat, 62p, 40 träff/22 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,3/2,4/3,3/2)
Vpgr.C
1. Peter N. resultat, 69p, 44 träff/25 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,4/4,5/4,6/3)
2. Mats resultat, 67p, 43träff/24 figurer, 37p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,5/4,4/3,5/3)
3. Kickie resultat, 63p, 42träff/21 figurer, 26p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,6/3,4/3,4/2,6/3)
4. Adam resultat, 61p, 40träff/21 figurer, 57p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,4/3,6/3,4/3,5/3,3/2)
5. Birgitta resultat, 59p, 37träff/22 figurer, 41p i poängmålet.(5/2,5/3,6/2,3/3,6/3,3/3,6/3,4/3)
6. Kari resultat, 56p, 35träff/21 figurer, 20p i poängmålet.(4/2,4/2,5/2,2/2,3/2,5/4,6/4,4/3)
7. Stefan resultat, 53p, 34 träff/19 figurer, 53p i poängmålet.(6/2,5/3,6/2,5/4,6/3,0/0,2/2,4/3)
8. Nils-olov resultat, 49p, 39 träff/10 figurer, 25p i poängmålet.(4/1,6/1,6/1,6/1,4/1,2/1,6/1,5/3)
9. Melissa resultat, 47p, 27 träff/20 figurer, 25p i poängmålet.(5/2,3/3,6/2,5/4,4/2,1/1,4/3,3/2)
Vpgr.R
1. Mats resultat, 59p, 38 träff/21 figurer, 23p i poängmålet.(6/2,4/2,6/2,4/3,6/3,5/4,3/2,4/3)
2. Kickie resultat, 58p, 37 träff/21 figurer, 37p i poängmålet.(5/2,6/3,5/2,5/2,4/,0/0,6/3,6/3)
3. Peter N. resultat, 40p, 26 träff/14 figurer, 21p i poängmålet.(3/2,4/2,3/1,2/1,6/2,1/1,4/3,3/2)
4. Birgitta resultat, 36p, 24 träff/12 figurer, 20p i poängmålet.(4/2,4/2,4/2,3/3,4/1,2/2,0/0,3/2)
Vpgr.Gäst C
1. Lars resultat, 70p, 45 träff/25 figurer, 45p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,5/4,6/3,5/4,6/4,5/3)
Varv 2
1. Lars resultat, 74p, 47 träff/27 figurer, 64p i poängmålet.(6/2,6/3,6/2,6/5,6/3,6/5,6/4,5/3)
Klubbtävling i poängfält 12/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat, 31 träff/19 figurer, 15p i poängmålet.(6/2,5/2,4/2,4/4,6/3,2/2,3/3,1/1)
Vpgr.C
1. Peter N. resultat, 45 träff/27 figurer, 24p i poängmålet.(6/2,6/3,6/3,5/5,6/3,5/5,6/4,5/2)
2. Adam resultat, 44träff/27 figurer, 27p i poängmålet.(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,5/3,5/3)
3. Stefan resultat, 37träff/23 figurer, 17p i poängmålet.(6/2,4/2,6/3,3/2,6/3,5/5,4/3,5/3)
4. (Adam varv 2) resultat, 43träff/25 figurer, 22p i poängmålet.(6/2,6/3,5/2,6/5,5/2,4/4,5/4,6/3)
Vpgr.R
1. Nils-olov resultat, 31 träff/9 figurer, 19p i poängmålet.(5/1,6/3,0/0,1/1,6/1,4/1,4/1,5/1)
Klubbtävling i poängfält 19/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat 61 poäng , 40 träff/21 figurer, 35p i poängmålen(6/2,6/3,5/2,6/5,6/3,3/3,5/3,3/2)
2. Adam resultat 56 poäng 36 träff/20 figurer 25p i poängmålen(6/2,6/3,4/2,3/2,3/1,3/3,6/4,5/3)
Vpgr.C
1. Peter N. resultat 72poäng, 45 träff/27 figurer, 44p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,5/3)
2. Adam resultat 68poäng, 43träff/25 figurer, 44p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,3/3,5/3,5/3)
3. Andreas resultat 67poäng, 41träff/26 figurer, 26p i poängmålen(4/2,6/3,5/2,5/5,4/1,6/6,6/4,5/3)
4. Affe resultat 63poäng, 40träff/23 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,0/0,4/1,6/3,6/6,6/4,6/3)
5. Stefan resultat 57poäng, 35träff/22 figurer, 30p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,1/1,6/3,3/3,6/4,3/3)
6. (Stefan varv 2) resultat 71poäng, 45träff/26 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,4/4,6/4,6/3)
7. (Andreas varv 2) resultat 63poäng, 39träff/24 figurer, 26p i poängmålen(6/2,5/3,5/3,6/5,5/2,4/4,5/3,3/2)
Klubbtävling i poängfält 26/11-06.
Vpgr.A
1. Peter N. resultat 63 poäng , 39 träff/24 figurer, 37p i poängmålen(6/2,6/3,3/1,4/3,6/3,5/5,6/4,3/3)
Vpgr.C
1. Adam resultat 75poäng, 47 träff/28 figurer, 48p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,6/6,6/4,6/3)
2. Alf resultat 74poäng, 46träff/28 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,5/3,5/3)
3. Stefan resultat 73poäng, 46träff/27 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,6/3)
4. Peter N. resultat 72poäng, 45träff/27 figurer, 36p i poängmålen(6/2,5/3,6/3,6/5,6/3,4/4,6/4,6/3)
5. Andreas resultat 63poäng, 41träff/22 figurer, 32p i poängmålen(6/2,6/3,5/2,5/4,5/2,3/3,6/4,5/2)
6. (Stefan varv 2) resultat 77poäng, 48träff/29 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,6/4,6/3)
Vpgr. R
1. Alf resultat 62 poäng , 39 träff/23 figurer, 22p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,4/3,4/2,3/3,6/4,6/3)
2. Adam resultat 44 poäng , 29 träff/15 figurer, 12p i poängmålen(6/2,3/2,6/3,2/1,4/1,1/1,2/2,5/3)
Klubbtävling i poängfält 3/12-06.
Vpgr.C
1. Stefan resultat 75poäng, 46 träff/29 figurer, 47p i poängmålen(5/2,6/3,6/3,6/5,6/3,6/6,6/4,5/3)
2. Peter N.resultat 71poäng, 45träff/26 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,5/2,6/6,5/3,6/3)
3. Adam resultat 69poäng, 43träff/26 figurer, 42p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,4/4,5/2,6/6,5/4,5/2)
4. Stickan resultat 64poäng, 40träff/24 figurer, 30p i poängmålen(6/2,4/3,6/3,4/3,5/2,5/5,5/3,5/3)
5. Thomas resultat 64poäng, 41träff/23 figurer, 24p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,2/2,5/3,5/3)
6. Mellissa resultat 59poäng, 38träff/21 figurer, 26p i poängmålen(5/2,5/3,4/1,3/2,6/3,4/4,5/3,6/3)
7. Andreas resultat 56poäng, 36träff/20 figurer, 29p i poängmålen(6/2,5/3,5/2,5/4,3/2,2/2,5/3,5/2)
8. Adam (varv2) resultat 73poäng, 46träff/27 figurer, 45p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,6/6,5/3,6/3)
9. Stefan (varv2) resultat 66poäng, 42träff/24 figurer, 45p i poängmålen(4/1,6/3,6/3,5/4,5/2,4/4,6/4,6/3)
10. Mellissa (varv2) resultat 65poäng, 41träff/24 figurer, 43p i poängmålen(6/2,6/3,6/3,5/4,6/3,2/2,5/3,5/3)
11. Peter N. (varv2) resultat 59poäng, 38träff/21 figurer, 31p i poängmålen(6/2,6/3,4/1,4/3,6/3,3/3,6/4,3/2)
Vpgr. R
1. Stickan resultat 38 poäng , 22 träff/16 figurer, 4p i poängmålen(3/1,2/2,3/2,3/2,4/2,4/4,2/2,1/1)
9/12 Skinkskjutningen
Station 1 | Station 2 | Station 3 | Station 4 | Totaltid | Placering | |||||||||
Tid | Tillägg | Tid | Tillägg | Tid | Tillägg | |||||||||
Rickard | 8,19 | 20 | 28,19 | 6,81 | 10 | 16,81 | 46 | 10 | 0 | 10 | 101 | 95,22 | 10 | |
Peter N | 9,25 | 10 | 19,25 | 11,91 | 20 | 31,91 | 44 | 9 | 0 | 9 | 104,16 | 92,06 | 10 | |
Affe | 7,91 | 10 | 17,91 | 11,66 | 20 | 31,66 | 48 | 11 | 0 | 11 | 108,57 | 87,65 | 10 | |
Christer | 9,47 | 0 | 9,47 | 14,19 | 40 | 54,19 | 34 | 10 | 10 | 20 | 117,66 | 78,56 | 10 | |
Peter I | 9,25 | 10 | 19,25 | 12,47 | 0 | 12,47 | 45 | 13 | 30 | 43 | 119,72 | 76,5 | 10 | |
Kjelle | 7,15 | 10 | 17,15 | 6,53 | 20 | 26,53 | 40 | 9 | 30 | 39 | 122,68 | 73,54 | 10 | |
Jugge | 6,68 | 30 | 36,68 | 8,03 | 20 | 28,03 | 42 | 10 | 10 | 20 | 126,71 | 69,51 | 10 | |
Stefan | 8,84 | 20 | 28,84 | 11,97 | 30 | 41,97 | 43 | 8 | 20 | 28 | 141,81 | 54,41 | 10 | |
Adam | 7,72 | 10 | 17,72 | 11,19 | 30 | 41,19 | 45 | 12 | 30 | 42 | 145,91 | 50,31 | 10 | |
Kickie | 10,28 | 10 | 20,28 | 10,75 | 10 | 20,75 | 46 | 10 | 50 | 60 | 147,03 | 49,19 | 9 | |
Gittan | 9,09 | 20 | 29,09 | 13,09 | 20 | 33,09 | 38 | 8 | 40 | 48 | 148,18 | 48,04 | 8 | |
Mats | 11,59 | 40 | 51,59 | 13,78 | 30 | 43,78 | 39 | 12 | 20 | 32 | 166,37 | 29,85 | 6 | |
Kari | 7,16 | 20 | 27,16 | 9,32 | 30 | 39,32 | 46 | 8 | 49 | 57 | 169,48 | 26,74 | 5 | |
Mellissa | 10,22 | 10 | 20,22 | 14,69 | 50 | 64,69 | 49 | 9 | 40 | 49 | 182,91 | 13,31 | 3 | |
Andreas | 7,88 | 50 | 57,88 | 12,34 | 50 | 62,34 | 36 | 10 | 30 | 40 | 196,22 | Vinnare | 1 | |
Björn | 9,4 | 30 | 39,4 | 14,65 | 50 | 64,65 | 45 | 12 | 50 | 62 | 211,05 | -14,83 | 2 | |
Stickan | 14,84 | 40 | 54,84 | 15,65 | 40 | 55,65 | 47 | 15 | 50 | 65 | 222,49 | -26,27 | 4 | |
Dennis | 11,47 | 50 | 61,47 | 13,6 | 50 | 63,6 | 42 | 15 | 50 | 65 | 232,07 | -35,85 | 7 | |
Klubbtävling i poängfält 17/12-06.
Vpgr.C
1. Peter N. resultat 75 poäng, 48 träff/27 figurer
2. Adam resultat 68 poäng, 44träff/24 figurer
Vpgr. A
1. Peter N. resultat 66 poäng , 43 träff/23 figurer
Vpgr. B
1. Adam resultat 69 poäng , 45 träff/24 figurer
GrovAcupen deltävling 3 070311 Sanda.
1. Kjelle 43,46,45,41,44,44= 263 p
2. Stefan 40,41,40,36,33,39=229 p
3. Adam 29,38,41,41,38,38=225 p
4. Peter N. 41,30,40,37,34,37=219 p
5. Janne W. 24,33,37,44,30,39=207 p
6. Affe 40,33,17,27,32,47=196 p
7. Jörgen 41,30,38,24,32,28=193 p
Efter tre deltävlingar
1. Kjelle 268+282+263=813 p
2. Peter N. 220+216+219=655 p
3. Affe 217+211+196=624 p
4. Adam 184+213+225=622 p
5. Jörgen 201+174+193=568 p
6. Stefan 0+235+229=464 p
7. Richard 221+221+0=442 p
8. Mats 223+0+0=223 p
9. Janne W. 0+0+207=207 p
10. Kickie 132+0+0=132 p
Vinterfältskjutning Faxan Uppsala 12/2-06.
Vapengr.3C
Adam placering 40/54 Resultat 42/22
Vapengr.2DC
Kickie placering 3/6 Resultat 41/23
Vapengr.1C
Peter N. placering 13/15 Resultat 33/22
Vapengr.Vet Y C
Christer placering 6/14 Resultat 41/25
Vapengr.3B
Adam placering 10/11 Resultat 36/21
Vapengr.2B
Kickie placering 3/3 Resultat 35/20
Vapengr.1A
Peter N. placering 6/6 Resultat 19/15
Ringrostarna Poängfält Ekebyboda Uppsala 5/3 2006.
Vapengrupp A vet.
Mats placering 6/10 Resultat 62p 34/28 4,5,4,5,3,6,5,2 särskj.poäng 29p
Vapengrupp B3
Adam placering 5/10 Resultat 73p 43/30 6,5,6,5,6,5,6,4 särskj.poäng 42p
Vapengrupp B2
Kickie placering 3/3 Resultat 53p 31/22 4,2,4,3,6,4,5,3 särskj.poäng 21p
Vapengrupp C3
Adam placering 25/51 Resultat 73p 43/30 5,6,5,6,6,5,5,5 särskj.poäng 34p standardmedalj brons
Vapengrupp DC2
Kickie placering 9/11 Resultat 53p 30/23 4,3,4,4,6,2,6,1 särskj.poäng 19p
Birgitta placering 11/11 Resultat 48p 27/21 4,6,3,4,3,4,2,1 särskj.poäng 22p
Vapengrupp R vet.
Mats placering 6/8 Resultat 58p 35/23 6,2,2,5,5,5,6,4 särskj.poäng 35p
Birgitta placering 8/8 Resultat 27p 15/12 2,2,3,1,2,1,2,2 särskj.poäng 8p
Resultat Fyristräffen Fält Ekebyboda Uppsala 060402.
Vpgr.3C
Adam placering 43/50 resultat 43/19 15p särskiljningspoäng
Vpgr.1C
Peter N. placering 12/17 resultat 34/16 11p särskiljningspoäng
Vpgr.2DC
Kickie placering 5/6 resultat 41/21 9p särskiljningspoäng
Vpgr.3B
Adam placering 9/11 resultat 39/19 17p särskiljningspoäng
Vpgr.2B
Kickie placering 1/2 resultat 42/21 14p särskiljningspoäng
Vpgr.1A
Peter N. placering 8/9 resultat 20/17 3p särskiljningspoäng
Klubbens resultat på Kretsmästerskap C i fält på Kungsängen den 9/4 2006.
Vapengrupp C
Öppen Klass
Placering 71/185 Adam Resultat 42/26 656444346 11p Standardmedalj Brons
Placering 140/185 Kickie Resultat 32/24 535244333 4p
Vapengrupp Vet Y C
Placering 14/27 Christer Resultat 40/29 553645345 7p
Vapengrupp B3
Placering 6/10 Adam Resultat 45/29 656655435 8p Standardmedalj Brons
Vapengrupp B2
Placering 5/8 Kickie Resultat 32/24 535423244 4p
Stockholms serien 2006.
Omgång 5
Div.3B
Atlas Copco 4, 10p , 3709p
Handen 3, 6p , 3572p
Salem 3 , 4p , 2135p
Svea Ing 1 2 , 4p ,3582p
Katarina 4 , 4p , 3558p
Roslagen , 2p , 3568p
Div.3D
LM Ericsson 1, 10p , 3560p
Alfa Laval , 6p , 3217p
Haningeskyttar 2 , 6p , 3494p
Södertälje 2, 4p , 3480p
Handen 1 , 2p , 1915p
Lövsta 5, 0p , 0p
Div.4A
Atlas Copco 3, 8p , 2876p
Lövsta 2, 6p , 2721p
Handen 2 , 4p , 2692p
Spårvägen , 2p , 2642p
Svea Ing 1 45, 0p , 2732p
Stockholms serien 2006.
Omgång 4
Div.3B
Atlas Copco 4, 8p , 2963p
Handen 3, 4p , 2163p
Svea Ing 1 2 , 4p , 2145p
Katarina 4 , 2p , 2145p
Salem 3 , 2p ,715p
Roslagen , 0p , 2853p
Div.3D
LM Ericsson 1, 8p , 2840p
Haningeskyttar 2 , 6p , 2799p
Alfa Laval, 4p , 2139p
Södertälje 2, 4p , 2805p
Handen 1 , 0p , 1270p
Lövsta 5, 0p , 0p
Div.4A
Atlas Copco 3, 8p , 2876p
Lövsta 2, 4p , 2029p
Handen 2 , 2p , 2005p
Spårvägen , 2p , 1944p
Svea Ing 1 45, 0p , 2053p
Stockholms serien 2006.
Omgång 3
Div.3B
Atlas Copco 4 , 6p , 2213p
Handen 3 , 4p , 2163p
Svea Ing 1 2 , 4p , 2145p
Katarina 4 , 2p , 2145p
Salem 3 , 2p , 715p
Roslagen , 0p , 2127p
Div.3D
LM Ericsson 1 , 6p , 2146p
Alfa Laval , 4p , 2139p
Södertälje 2 , 4p , 2111p
Haningeskyttar , 2p , 1392p
Handen 1 , 0p , 1270p
Lövsta 5 , 0p , 0p
Div.4A
Atlas Copco 3 , 6p , 2135p
Lövsta 2 , 4p , 2029p
Handen 2 , 2p , 1325p
Svea Ing 1 45 , 0p , 1359p
Spårvägen , 0p , 1297p
Det fanns inga Handenskyttar på topplistan denna omgång.
Stockholms serien 2006.
Omgång 2
Div.3B
Atlas Copco 4 , 4p , 1470 p
Katarina 4, 2p , 1436 p
Handen 3 , 2p , 1430p
Svea Ing 1 21 , 2p , 726 p
Roslagen , 0p , 1399 p
Salem 3, 0p , 0p
Div.3D
LM Ericsson , 4p , 1422 p
Alfa Laval , 4p , 1417 p
Södertälje 2 , 2p , 1389 p
Haningeskyttar 2 , 0p , 687 p
Handen 1 , 0p , 639 p
Lövsta 5 , 0p , 0 p
Div.4A
Atlas Copco 3, 4p , 1403 p
Lövsta 2 , 4p , 1357 p
Spårvägen , 0p , 1297 p
Svea Ing 1 45 , 0p , 695p
Handen 2, 0p , 658 p
Manliga Topplistan.
Där har två klubbkamrater placerat sig på 6:e plats, Mattias Lj. på 192p och på 7:e
plats,Peter Lj. på 192p.
Ett stort grattis till dem båda grabbarna i Handen 3.
Stockholmsserien 2006.
Omgång 1
Div.3B
Atlas Copco 4 , 2p , 734p
Svea Ing 1 2, 2p , 726p
Salem 3 , 2p , 708p
Katarina 4 , 0p , 711p
Roslagen , 0p , 704p
Handen 3 , 0p , 0p
Div.3D
Södertälje 2, 2p ,700p
Alfa Laval , 2p , 699p
LME 1 , 2p , 688p
Haningeskyttar 2, 0p , 687p
Handen1 , 0p , 639p
Lövsta 5, 0p , 0p
Div.4A
Atlas Copco 3, 2p , 699p
Lövsta 2, 2p , 694p
Svea Ing 1 45 , 0p , 659p
Spårvägen , 0p , 641p
Handen 2 , 0p , 0p
Pga att det ej är 6 lag i denna division 4A så står ett lag över varje omg denna gång var det
Handen 2.
Topplistan.
Där finns ingen med denna omgång.
Hedemoraträffen 29 April Banskjutning
Vapengrupp C2
Adam plats 1/4 resultat 271 160:-
Alf plats 3/4 resultat 259
Daldansen Kretsmästerskap 30 April Fält
Vapengrupp C3
Adam plats 30/38 resultat 38/19
Vapengrup C2
Alf plats 12/16 resultat 29/15
Sveaträffen 20060507.Poängfält samt Kretsmästerskap i vapengrupp B.
Vapengr. Öppen B
Adam placering 23/40 Resultat 8,10,7,9,10,10,5,6 16p 65p
Kickie placering 37/40 Resultat 0,8,5,8,6,5,3,4 6p 39p
Vapengr.DC2
Kickie placering 10/11 Resultat 8,0,6,5,5,7,8,7 8p 46p
Vapengr.C3
Adam placering 40/48 Resultat 8,10,8,8,10,10,6,4 11p 64p
Majtävlingen 13 Maj 2006 Grimsta Precision.
Vapengrupp 3A
Kjelle placering 17/18 resultat 44,39,47,43,40,44= 257 p
Vapengrupp 2B
Adam placering 7/10 resultat 44,39,44,39,41,47=254 p
Kickie placering 9/10 resultat 35,43,35,42,43,42=240 p
Vapengrupp 2C
Affe placering 11/24 resultat 45,43,48,42,45,45=268 p
Vapengrupp 3C
Mattias Lj. placering 9/24 resultat 49,49,48,44,46,47=283 p (Standardmedalj-silver)
Vapengrupp D2C
Kickie placering 6/6 resultat 42,35,38,40,30,41= 226 p
Vapengrupp VyC
Björn Lj. placering 13/15 resultat 39,44,43,42,48,44=260 p
Lagtävlingen
Placering 3/4 med detta resultat: Mattias Lj. 283 p, Kjelle 257 p, Björn Lj. 260p
totalt 800 p.
Össebyträffen 14 maj 2006 Fält.
Vapengrupp A1
Peter N. placering 3/8 28 träff, 16 figurer, 10 poäng
4,1,3,5,2,5,5,3
Vapengrupp B3
Adam placering 8/9 40 träff , 21 figurer , 17 poäng
4,4,6,6,4,6,6,4
Vapengrupp B2
Kickie placering 8/9 28 träff , 16 figurer , 8 poäng
3,4,6,3,4,3,2,3
Vapengrupp C3
Adam placering 57/59 38 träff, 18 figurer, 25 poäng
3,5,4,6,6,6,5,3
Vapengrupp C2
Affe placering 53/64 33 träff, 20 figurer, 26 poäng
3,3,6,6,4,5,5,1
Vapengrupp C1
Peter N. placering 10/15 33 träff , 16 figurer , 25 poäng
3,0,5,5,6,6,2,6
Vapengrupp D2
Kickie placering 11/14 30träff, 18 figurer, 14poäng
1,2,6,5,5,4,4,3
Lag tävling placering ? 101 träff , 52 figurer Laget bestod av Adam,Kickie och
Peter N.
Skvalpskottet 28 Maj 2006 Precision Nynäshamn.
Vapengr. A3
Kjelle placering 17/21 resultat 263 p 41,43,44,46,44,45
Vapengr. C2
Affe placering 5/20 resultat 273 p 45,47,46,44,47,44 100 kr
Adam placering 8/20 resultat 270 p 46,47,41,45,43,48
Mats placering 20/20 resultat 236 p 44,42,38,29,40,43
Vapengr. D2
Birgitta placering 6/6 resultat 248 p 38,41,44,44,40,41
Laget kom på placering 6/6 med 536 p
Kjelle 263 p
Affe 273 p
Mattias Lj WO
Björn Lj WO
Kretsmästerskap Prec.C samt Kretsprecisionsskj. Vpgr A&B 11/6 2006.Grimsta.
Öppen C
Placering 54/71 Mats 47,47,40,44,42,47,43= 310p
Placering 56/71 Adam 42,47,44,45,44,46,42= 310p
Placering 62/71 Affe 40,42,39,45,43,45,45= 299p
Placering 68/71 Gittan 39,34,40,45,45,42,42= 287p
Öppen Damer
Placering 15/15 Kickie 35,43,43,37,40,44,43= 285p
Kretsprec.skj.
Vpgr. B2
Placering 3/5 Mats 44,37,37,42,42,41,44=287p
Hemortens banor 20/5-11/6 Sanda
Klass 1S A3
26/33 Peter N. 39 39 31 35 36 36 216
Klass 2 A3
208/244 Adam S. 31 30 34 41 38 39 213
232/244 Jörgen B. 22 28 26 33 32 33 174
Klass 3 A3
96/176 Kjell E. 44 46 45 43 46 46 270 Standardmedalj Brons
Klass 2B
145/269 Kickie S. 38 37 41 46 44 48 254
226/269 Mats M. 38 34 30 43 40 38 223
Klass 1U C
87/87 Peter S. 42 0 0 0 0 0 42
Klass 1B C
4/87 Thomas S. 45 46 46 47 50 47 281 Standardmedalj Silver
Klass 1S C
52/131 Peter N. 42 43 42 43 46 43 259
Klass 2 C
119/745 Peter L-B. 47 42 48 48 48 44 277 Standardmedalj Brons
218/745 Adam S. 44 46 45 47 44 46 272
504/745 Björn J.46 46 45 41 36 44 258 1:0
691/745 Jörgen Bj. 40 39 39 38 38 40 234
Klass 2D C
105/112 Kickie S. 30 42 45 35 43 35 230
Klass 3C
40/321 Mattias Lj. 47 48 48 48 48 48 287 Standardmedalj Silver
223/321 Peter Lj. 45 47 45 47 46 47 277 Standardmedalj Brons
Klass Vy C
210/327 Björn Lj. 38 40 48 44 47 46 263
266/327 Dennis B. 37 43 39 41 46 44 250
Blomskottet Precision Dam C & B herrar 060617 Össeby.
Vapengrupp D2
Kickie placering 6/7 Resultat 37,39,35,36,43,36 226p
Vapengrupp B Herrar
Adam placering 2/11 Resultat 46,45,47,48,46,46 278p (Standardmedalj silver samt 100:-)
Lag placering 5/11 Resultat 504p
Laget bestod av Adam (B)& Kickie (DC)
Tjejcupen efter 2 deltävlingar.
Kickie placering 7/24 Resultat 506p.
Resultat 50-lappen Precision 18/6 2006.
Vapengr. 3A
Kjelle placering 16/27 45,44,44,44,47,47 271p Standardmedalj Brons
Vapengr.2C
Adam placering 15/21 46,42,40,45,43,42 258 p
Vapengr.D2C
Kickie placering 7/7 29,44,40,45,34,37 229 p
Lyckträffen Precision 13/8 Grimsta.
Vapengrupp C2
Adam placering 9/16 Resultat 264/300 p (45,43,46,46,38 46)
Vapengrupp DC2
Kickie placering 3/3 Resultat 249/300 p (37,43,45,46,42,36)
Tjejträffen Precision Dam C & B herrar 060820 Södertälje.
Vapengrupp D2
Kickie placering 8/9 Resultat 41,34,38,44,43,41,36=277
Tjejcupen efter 3 deltävlingar.
Kickie placering 7/30 Resultat 793p.
Ösm Precision 2-3/9 Grimsta.
Vapengr. ÖA
Kjelle placering 41/49 resultat 299 p 43,37,41,41,45,46,46
Kretsmästerskap R i Fält Lövsta 10/9 2006.
Vpgr.Öppen revolver
Alf placering 78/91 resultat 21/17 8p (3,1,4,1,3,4,3,2)
Kickie placering 82/91 resultat 18/16 6p (1,2,2,2,3,1,3,4)
Mats placering 83/91 resultat 18/16 1p (1,1,4,2,4,1,1,4)
Adam placering 89/91 resultat 12/9 3p (1,4,1,1,1,0,2,2)
Vpgr.A3
Adam placering 30/34 resultat 23/18 10p (3,5,3,2,4,1,3,2)
Vpgr.A2
Mats placering 16/20 resultat 14/13 5p (2,2,2,2,3,2,0,1)
Alf placering 17/20 resultat 12/10 6p (2,0,3,0,0,4,1,2)
Kickie placering 18/20 resultat 10/9 4p (2,0,1,3,0,1,0,3)
Vpgr.A1
Peter N. placering 9/9 resultat 9/9 2p (1,1,1,1,2,0,1,2)
Scheeleträffen 16/9 Fält Köping.
Vapengr.A3
Adam placering 7/7 Resultat 32/25 4/2,5/4,2/2,5/4,4/4,6/3,3/3,3/3
Vapengr. A2
Mats placering 1/3 Resultat 45/35 5/3,6/4,6/5,6/4,6/6,6/3,5/5,5/5 Standardmedalj Brons pris 120:-
Vapengr.D2
Kickie placering 1/1 Resultat 40/30 6/3,6/4,6/5,6/4,2/2,4/2,4/4,6/6 pris 40:-
Vapengr.C3
Adam placering 15/16 Resultat 40/30 6/3,6/4,6/5,3/2,4/4,5/2,5/5,5/5
Vapengr.C2
Birgitta placering 9/11 Resultat 35/27 5/2,6/4,6/5,2/2,5/5,5/3,3/3,3/3
Vapengr.R2
Mats placering 4/7 Resultat 32/25 6/3,3/3,5/5,4/3,2/2,5/2,2/2,5/5
Kickie placering 5/7 Resultat 29/21 5/2,6/4,2/2,4/3,1/1,3/1,2/2,6/6
Birgitta placering 7/7 Resultat 22/19 4/3,3/3,2/2,3/3,0/0,4/2,5/5,1/1
Höstsaluten KrM A fält 17/9 2006.
Vapengr. ÖA
Mats placering 65/75 resultat 32/25 5p 5/3 6/5 5/4 2/1 2/2 4/4 4/2 3/3 1/1
Peter N.placering 70/75 resultat 28/21 10p 2/2 3/2 2/2 4/3 2/1 3/3 4/3 5/3 3/2
Vapengr.C3
Adam placering 28/36 Resultat 48/29 23p 6/3 6/5 4/3 4/3 4/2 6/5 6/3 6/3 6/2
Vapengr.C2
Birgitta placering 35/42 Resultat 37/25 17p 5/3 6/5 5/4 0/0 5/2 5/4 3/2 4/3 4/2
Affe placering 41/42 Resultat 22/16 9p 3/2 2/2 4/3 1/1 1/1 3/3 4/2 0/0 4/2
Vapengr.C1
Peter N. placering 10/13 Resultat 40/26 16p 5/3 6/5 5/4 3/2 3/2 4/4 5/2 5/3 4/1
Vapengr.DC2
Kickie placering 6/10 Resultat 43/27 44p 6/3 5/4 6/5 5/3 5/2 5/4 4/2 2/2 5/2
Vapengr.VyC
Mats. placering 17/19 Resultat 35/23 18p 1/1 4/3 4/3 4/3 5/2 5/4 4/3 3/2 5/2
Vapengr.B2
Kickie placering 4/8 Resultat 41/26 8p 4/3 4/3 6/5 5/3 5/2 3/3 5/3 3/2 6/2
Vapengr.B3
Adam placering 5/8 Resultat 47/30 14p 5/3 6/5 6/5 4/3 5/2 5/4 5/3 6/3 5/2
Kretsmästerskap Precision B samt kretsprecisionskjutning Vpgr.A&C 23/9 2006 Södertälje.
Vpgr.B
Adam placering 17/33 314p (38,49,48,44,42,46,47)
Kickie placering 29/33 293p (39,36,44,42,45,44,43)
Vpgr.A
Kjelle placering 9/16 312p (43,42,47,41,45,47,47) Standardmedalj brons.
Vpgr.C
Adam placering 25/37 313 (44,42,44,46,48,43,46)
Kjelle placering 30/37 306 (47,46,46,42,39,44,42)
Kickie placering 36/37 295p (40,40,42,45,47,43,38)
Tröstträffen fält 24/9 2006.
Vapengr. A2
Mats placering 8/24 Resultat 36/19 14p 6 5 4 6 4 3 5 3
Birgitta placering 24/24 resultat 9/8 0p 0 2 3 0 1 1 0 2
Vapengr. A1
Peter N. placering 7/11 Resultat 31/14 2p 3 5 5 5 4 4 0 5
Vapengr.C3
Adam placering 23/40 Resultat 45/21 22p 6 5 5 6 6 6 6 5 Standardmedalj brons
Vapengr.D2
Kickie placering 5/10 Resultat 35/20 21p 5 3 5 6 4 4 3 5
Vapengr.C2
Birgitta placering 32/37 Resultat 34/20 17p 3 3 3 4 4 6 6 5
Affe placering 37/37 Resultat 22/15 5p 1 4 3 3 2 2 4 3
Vapengr.R1
Peter N. placering 4/4 Resultat 26/16 10p 2 1 2 6 3 4 4 4
Vapengr.R2
Mats placering 10/16 Resultat 29/18 7p 3 2 4 4 6 2 3 5
Kickie placering 13/16 Resultat 26/14 6p 6 1 2 3 5 4 1 4
Affe placering 16/16 Resultat 20/16 1p 2 1 4 1 3 2 3 4
Vapengr.R3
Adam placering 33/33 Resultat 28/14 2p 0 1 3 5 6 4 5 4
Sen hade vi ju den lilla lagtävlingen oxå med två lag från Handen !
15/19 Handens Psk Lag 2 102/56 48p
Kickie 35/20 21p
Adam 45/21 22p
Alf 22/15 5p
16/19 Handens Psk Lag 1 101/53 33p
Peter 31/14 2p
Mats 36/19 14p
Birgitta 34/20 17p
Nybörjarskjutning. Precision & Fält Grimsta 30/9 2006.
Fadder med var Kickie .
De som åkte iväg och tävlade var:
Richard,Melissa och Stefan W. Melissa tävlade i klassen B för skyttar utan märke eller med bronsmärke från 2006.Stefan W och Richard tävlade i klassen A för skyttar med bronsmärke från 2005.
Här är deras resultat:
Precision:
Klass A
Placering 5/12 Richard 258p (46,41,45,42,41,43)
Placering 6/12 Stefan 250p (44,44,41,42,38,41)
Klass B
Placering 7/43 Melissa 260p (39,48,44,41,43,45)
PoängFält:
Klass A
Placering 5/12 Richard 28/15 (6/2,4/3,6/1,6/6,6/3) 43p , 20p
Placering 7/12 Stefan W 27/14 (6/2,3/2,6/1,6/6,6/3) 41p , 20p
Klass B
Placering 30/43 Melissa 21/13 (5/2,3/3,5/1,5/5,3/2)34p , 14p
Hoppas de tävlande hade en trevlig och lärorik dag på Grimsta.
Eggebyträffen i Fält Upplands väsby 8/10 2006.
Vpgr.DC2
Kickie placering 3/7 resultat 30/17 1p (6,3,6,5,3,3,4)
Vpgr.B2
Kickie placering 3/4 resultat 22/13 3p (6,0,5,1,4,4,2)
Vpgr.C1
Peter N. placering 6/14 resultat 30/19 3p (6,4,6,3,4,3,4)
Katarinaträffen i Fält Tullinge 15/10 2006
Vpgr.C3
Adam placering 43/44 resultat 35/17 8p (5,6,5,6,2,5,6)
Vpgr.DC2
Kickie placering 9/11 resultat 30/17 15p (2,3,5,6,4,4,6)
Vpgr.C1
Peter placering 15/20 resultat 31/17 7p (6,5,6,2,2,5,5)
Vpgr.R2
Kickie placering 19/19 resultat 17/9 0p (3,1,0,2,0,5,6)
Vpgr.A2
Kickie placering 18/22 resultat 15/10 0p (2,3,4,3,0,1,2)
Vpgr.A1
Peter N. placering 8/10 resultat 26/12 9p (6,2,2,5,1,5,5)
Sista chansen poängfält 5/11 2006 Linköping
Vapengr. A2
Mats placering 24/30, resultat 35/17=52p (5/4,6/2,4/1,6/2,3/2,2/2,3/3,6/1)31 poäng
Birgitta placering 29/30, resultat 20/10=30p (1/1,4/1,1/1,6/2,1/1,2/2,1/1,4/1)18 poäng
Vapengr. C2
Birgitta placering 53/55, resultat 37/17=54p (6/4,6/2,3/1,5/1,5/3,3/2,3/3,6/1)23 poäng
Vapengr. C3
Adam placering 31/36, resultat 42/20=62p (3/2,6/2,6/2,6/2,4/2,5/3,6/6,6/1)43 poäng
Vapengr. D2
Kickie placering 5/7, resultat 39/19=58p, (6/4,5/2,6/2,6/2,6/4,1/1,3/3,6/1)43 poäng
Vapengr. VyC
Mats placering 21/22, resultat 35/20=55p, (4/3,4/2,4/1,5/2,4/3,4/3,5/5,5/1)33 poäng
Vapengr. B3
Adam placering 7/11, resultat 46/22=68p (6/4,6/2,6/2,6/2,6/4,6/3,4/4,6/1)50 poäng
Vapengr. R2
Mats placering 10/17, resultat 41/20=61p (6/4,6/2,5/1,6/2,3/3,5/3,4/4,6/1)50 poäng
Kickie placering 14/17, resultat 35/16=51p (6/4,5/1,6/2,6/2,2/2,2/2,2/2,6/1)41 poäng
Birgitta placering 17/17, resultat 23/13=36p (1/1,5/2,2/1,3/1,1/1,1/1,5/5,5/1)19 poäng